Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 2 lutego 2026 r. odszedł lek. Adam SIEKIERZYŃSKI, wieloletni lekarz Pogotowia Ratunkowego, Izby Przyjęć, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Podstawowej Opieki Zdrowotnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego. Pan Doktor był specjalistą chorób wewnętrznych, medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia.
Msza święta odbędzie się w dniu 4 lutego 2026r. o godz. 11.30 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach, ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Żarach.
Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.
Cześć Jego pamięci!
Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 28 stycznia 2026 r. odszedł ppłk w st. spocz. lek. Edward CZWACZKA, były wieloletni ordynator Pododdziału Noworodków i kierownik Gabinetu Chorób Dzieci 105 Wojskowego Szpitala Garnizonowego w Żarach.
Pożegnanie odbędzie się w dniu 3 lutego 2026 r. o godz. 11.30 w kaplicy przy kolumbarium na Srebrzysku w Gdańsku.
Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.
Cześć Jego pamięci!
Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego
Nota biograficzna.

To była dobra niedziela. Bardzo dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nasz punkt medyczny i skorzystaliście z bezpłatnych badań przesiewowych, które dla Was przygotowaliśmy w ramach akcji WOŚP. Od wielu lat nasz szpital, w podziękowaniu za sprzęt i specjalistyczne urządzenia medyczne, dzięki którym możemy skuteczniej diagnozować i leczyć naszych pacjentów, aktywnie włącza się i wspiera takie inicjatywy!
W tym roku mieliście możliwość podczas akcji poznać część naszego zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej - lekarzy i pielęgniarki, którzy otaczają opieką naszych pacjentów, ale także ratowników medycznych z działu transport sanitarno-medycznego, który wspiera logistycznie nasz POZ.

Złe warunki na drogach, brak uważności lub po prostu zwykły pech, to prosta droga do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Tylko przez weekend przyjęliśmy ponad stu pacjentów, którzy w zdecydowanej większości wymagali pomocy medycznej w związku z urazami kończyn i głowy.
Dziś Szpitalny Oddział Ratunkowy od wczesnych godzin porannych pracuje na pełnych obrotach. Pomocy medycznej udzieliliśmy już 26 pacjentom, 14 pacjentów jest w trakcie diagnostyki i wstępnego leczenia, a 10 pacjentów oczekuje na przyjęcie. Również zespoły ratownictwa medycznego co chwila karetkami przywożą pacjentów, głównie z urazami kończyn i obrażeniami głowy.
Trzeba pamiętać, że nasz SOR na stałe ma 8 łóżek, więc prosimy o wyrozumiałość - nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby każdemu udzielić profesjonalnej pomocy medycznej.
Uważajcie na siebie!
26.01.2025r. godz. 14.00

W związku z sezonem grypowym i licznymi zachorowaniami wśród personelu, zmieniamy godziny pracy rejestracji centralnej w filii szpitala w Żaganiu.
Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30.
tel. 68 477 12 04
tel. 68 477 12 05
Zmiana obowiązuje do odwołania. Prosimy o wyrozumiałość.
Szanowni Państwo!
W związku ze wzrostem zachorowań na GRYPĘ, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów przebywających w szpitalu, wprowadza się ograniczenie odwiedzin pacjentów.
Odwiedziny odbywają się w reżimie sanitarnym tj.:
- Odwiedziny w oddziale możliwe są po wcześniejszym uzgodnieniu z ordynatorem/kierownikiem oddziału.
- Zwracamy się do osób z objawami infekcji o nie odwiedzanie pacjentów.
Tym sposobem unikniecie narażenia na zachorowanie nie tylko swoich bliskich ale też innych pacjentów. - Prosimy nie przyprowadzać ze sobą na odwiedziny małych dzieci.
- Zalecamy stosowanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk
W celu uzgodnienia możliwosci odwiedzin, prosimy o kontakt z personelem danego oddziału. Numery znajdują się w zakładce ODDZIAŁY.

W Nowy Rok wjeżdżamy na sygnałach! Dwoma, zupełnie nowymi ambulansami medycznymi, które zakupiliśmy dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwo Obrony Narodowej.
Jako jeden z nielicznych wśród wszystkich szpitali wojskowych w Polsce realizujemy zadania w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nasze zespoły każdego dnia są gotowe by ratować Wasze życie i zdrowie bez względu na porę dnia i nocy. Jesteśmy na każde wezwanie. Jesteśmy, gdy liczy się czas.
Dlatego nowe i w pełni wyposażone ambulanse sanitarne są niezbędnym elementem, który pozwala nam dbać o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego regionu.

Koniec roku to dla nas koniec dużej inwestycji. 2 lata zajęła nam kompleksowa modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na którą otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości ok. 6,5 mln zł z Ministerstwa Zdrowia. Dzisiaj SOR wygląda tak, jakby był wybudowany i doposażony od podstaw, zgodnie z najnowszymi standardami i wymogami.














