A.Bilińska szczepimy się v2

O tym jak przygotować się do szczepienia, czy żylaki dyskwalifikują z przyjęcia szczepionki, kiedy pacjenci z chorobami przewlekłymi muszą zmienić termin szczepienia oraz czy warto po szczepieniu wziąć leki przeciwbólowe - o tym między innymi w rozmowie z ppor. lek. Aleksandrą Bilińską, lekarzem kwalifikującym w punkcie szczepień 105.Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

Rozmawiała Urszula Łukasik, Telewizja Regionalna 

179254791 876751292884971 5475051374857801719 n

 

 

27.04.2021r.

 

Wojskowa służba zdrowia po raz kolejny bierze na siebie ciężar walki z pandemią. Do tej pory (26.04.br.) w powiecie żarskim wykonano ponad 31 tys. szczepień, z czego ok. 44% w naszym szpitalu. To wskazuje nie tylko na zaangażowanie personelu naszej placówki w realizację Narodowego Programu Szczepień, ale przede wszystkim pokazuje ogromne zaufanie pacjentów do kadry medycznej 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

W związku z tym 27 kwietnia br. uruchomiliśmy nowy punkt szczepień w naszej filii szpitala w Żaganiu. W inauguracji udział wzięli Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego wraz Kierownikiem filii, Dyrektor Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a także Starosta oraz Sekretarz Powiatu Żagańskiego.

dot. przygotowania do zniszczenia dokumentacji medycznej z lat 1989-1990 oraz 1999-2000

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 6 kwietnia 2021r. odeszła Małgorzata SZOPA,

wieloletnia położna Oddziału Położniczo - Ginekologicznego

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba profesjonalna, zawsze serdeczna dla pacjentek, dobra koleżanka.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się w dniu 9 kwietnia br. na Cmentarzu Komunalnym w Żaganiu.

  

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

 

Jesteśmy na granicy wydolności. Przekraczamy punkt krytyczny - mówi płk lek. Artur Lipczyński, komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, specjalista chorób zakaźnych, konsultant wojskowej służby zdrowia w dziedzinie chorób zakaźnych. W rozmowie z Gazetą Regionalną opowiada o sytuacji w szpitalu i trzeciej fali epidemii COVID-19. I przyznaje: - Przez wiele lat pracowałem na oddziale zakaźnym, internie i pulmonologii, ale nigdy do tej pory nie widziałem tak dużej liczby osób duszących się.

1 takx

 7.04.2021r.

Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak za ofiarną służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia Polaków podczas pandemii COVID-19 wyróżnił naszą pielęgniarkę Panią Irenę Zygmanowską.

Wprowadziliśmy tłumaczenie na język obcy wyników testów na COVID-19. Dostępny jest język niemiecki oraz angielski. Tłumaczenie dostępne jest na bieżąco i przekazywane jest wraz z oryginalnym wynikiem. Jest także możliwość tłumaczenia na oba języki. Szczegóły poniżej.

105 SzWzP SP ZOZ - Rodzaje testów na COVID-19 (105szpital.pl)

IMG 20210325 134819xxx1

 

Jesteśmy dumni, że z okazji Świąt Wielkanocnych, po raz kolejny możemy rozesłać do Państwa kartki wielkanocne z życzeniami  specjalnie z tej okazji wykonanymi przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego. Kartki zostały przygotowane  własnoręcznie, pod czujnym okiem Pani Marty Mackiewicz, naszej terapeutki zajęciowej, która włożyła wiele serca w opracowanie projektu i zainteresowała tym pomysłem swoich podopiecznych. 

Podkategorie