Informujemy, że 105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ przystąpił od 1 marca br. do udzielania świadczeń opieki koordynowanej w POZ. W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem. Opieka koordynowana to szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego. Lekarz POZ, który ją prowadzi, w sytuacjach medycznie uzasadnionych może zlecić pacjentom badania, zarezerwowane do tej pory tylko dla lekarza specjalisty. Opieka koordynowana dotyczy następujących dziedzin medycyny: kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii. Dla pacjentów oznacza to przeprowadzenie przez diagnostykę, profilaktykę, diagnozowanie, leczenie i edukację. Jesteśmy jedynym POZ w okolicy, który będzie udzielał świadczeń w POZ w ramach opieki koordynowanej.

ROZWIJAMY SIĘ I SZKOLIMY

W związku z powyższym w dniu 2 marca 2023 roku w Sali konferencyjnej budynku Komendy szpitala odbyło się szkolenie dla lekarz i pielęgniarek poradni specjalistycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, a także dla pracowników statystyki oraz innych osób zaangażowanych w proces opieki koordynowanej. Chcemy udzielać naszym pacjentom świadczeń najwyższej jakości. Aby z nowych możliwości naszego POZ mogło skorzystać jak najwięcej osób. Jednocześnie zachęcamy Państwa serdecznie do składania deklaracji do naszego POZ.

Jak złożyć deklarację?

1. Druk deklaracji można wypełnić na miejscu w naszej poradni POZ.

2. Można go również pobrać z naszej strony, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do POZ.

Deklaracja wyboru LEKARZA 
Deklaracja wyboru PIELĘGNIARKI  
Deklaracja wyboru POŁOŻNEJ

3. Deklaracje można również złożyć w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/wybor-lekarza-pielegniarki-poloznej-poz 

1

spgzZ wielkim żalem zawiadamiany, że w dniu 16 lutego br. odeszła pielęgniarka Grażyna Zielińska.

Pani Grażyna była wieloletnią pielęgniarką oddziałową Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym, Reumatologicznym i Chorób Metabolicznych.

W dniu 17 lutego w kaplicy ARKA przy Cmentarzu komunalnym w Żarach o godzinie 18:00 odbędzie się  pożegnanie ze zmarłą.

Msza święta zostanie odprawiona 21 lutego o godzinie 9:30 w Kościele Rektoralnym pw. Krzyża Świętego w Żarach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 21 lutego o godzinie 11:00 na Cmentarzu komunalnym w Żarach.

 Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Komendant oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach

1

8 lutego b.r. nasz Szpital odwiedzili żołnierze armii amerykańskiej. Spotkanie odbyło się w związku ze zwiększającą się ilością wojsk armii amerykańskiej stacjonujących w rejonie zabezpieczanym przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy
z Przychodnią SPZOZ w Żarach.

1

27 stycznia br. w Sali konferencyjnej uroczyście pożegnano płk lek. Artura Lipczyńskiego oraz ppłk Jerzego Bączyka, którzy zakończyli zawodową służbę wojskową.

Pan Komendant ppłk dr n.med. Marek Femlak na ręce żołnierzy złożył serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę, wyróżnił pamiątkowymi ryngrafami oraz życzył dalszego powodzenia w życiu zawodowym  i prywatnym.

,,Umarłych dotąd wieczność trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

 

Komendantowi ppłk dr n. med. Markowi Femlakowi

składamy najszczersze wyrazy współczucia

oraz przekazujemy słowa otuchy z powodu śmierci Taty.

Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi bliskimi.

Pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ

W dniu 20 grudnia 2022 roku się w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ odbył się koncert kolęd dla pacjentów i personelu szpitala w wykonaniu Wojskowej Orkiestry z Żagania. Orkiestra obdarowała nas i chorych porcją świątecznej muzyki.

1

Podkategorie