dzień wojskowej służby zdrowia żaryxx

Święto Wojskowej Służby Zdrowia jest doskonałą okazją do podziękowania wszystkim naszym pracownikom za dotychczasową, pełną poświęcenia i zaangażowania pracę - wspieracie, leczycie i otaczacie najlepszą opieką naszych pacjentów i ich rodziny.
Wojskowa służba zdrowia od zarania dziejów niosła trud leczenia najciężej chorych pacjentów, a nasz personel swoją postawą udowadnia, że to stwierdzenie jest do dnia dzisiejszego aktualne. 
O wojskowej służbie zdrowia w materiale Radio Zachód mówili nasi żołnierze - lekarze.
Zachęcamy do odsłuchania:
 
IMG 20240322 WA0016
 
Dziś ostatnie godziny w swoim miejscu pracy spędziła Pani Ewa Muskała, pracownik Działu Statystycznego w filii naszego szpitala w Żaganiu, ale przede wszystkim od 36 lat nieocenione wsparcie dla pacjentów, którym zawsze i o każdej porze była gotowa nieść pomoc.
 
- Jej praca często nie kończyła się na wykonaniu tylko tego, co było w jej zakresie. Nie potrafiła zostawić bez pomocy żadnego pacjenta. Niejednokrotnie kosztem swojego osobistego zaangażowania i wolnego czasu pomagała pacjentom w załatwianiu różnych formalności w urzędach, w których oni sami czuli się zagubieni. Nigdy nie pozwoliła, aby pacjent który wymagał jakiejkolwiek formy pomocy, jej nie otrzymał. Była dla pacjentów drogowskazem w szpitalu. Robiła to wszystko tylko za „dziękuję”- to sprawiało jej ogromną, osobistą satysfakcję, że mogła komuś po prostu pomóc – tak o Pani Ewie mówiła Agnieszka Ciura – Drozdek, bezpośrednia przełożona.

1  2  43  6

5  7  14

Kobiety tworzą szpital! 

Aktywne na każdym polu - leczą, badają, diagnozują, pielęgnują, ale także rejestrują, dbają o porządek i wyżywienie, prowadzą kadry, finanse, archiwizują, organizują, a także Państwa o tym wszystkim informują. Jednym słowem - są wszędzie, a ich praca zapewnia sprawne funkcjonowanie szpitala. Zasługują na szacunek nie tylko w Dzień Kobiet. Poznajcie niektóre z nich. 

Komendant 105 Kresowego Szpitala Wojskowego płk Mariusz PIWOWARCZYK

wszystkim naszym Paniom składa najserdeczniejsze życzenia. 

 

Infpsychotesty pracownia badań psychologicznych żary żagań lubuskieormujemy, że zmieniliśmy numer telefonu do rejestracji na badania psychotechniczne.
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 533 900 943
Szczegoły:
Realizujemy badania diagnostyczne dla kontrahentów zewnętrznych i klientów indywidualnych.
 
 

428616582 270150326128053 43887947010919271 n

 

Duża, lękowa, poporodowa, sezonowa, maskowana, endogenna, egzogenna. DEPRESJA. Każda – wymaga pomocy. Korzystanie z pomocy specjalistów psychiatrów i psychologów nie powinno budzić niczyjego lęku i wstydu. To właśnie oni wiedzą najlepiej jak pomóc nam w sytuacjach niezwykle dla nas trudnych emocjonalnie.

Niech ten kwiat przebiśniegu będzie symbolem nadziei i walki o lepsze jutro, światełkiem na końcu choćby najdłuższego tunelu, symbolem odrodzenia i pokonywania w życiu wszelkich przeszkód.

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia lekarzy psychiatrów i psychologów poniżej zamieszczamy kontakt do naszych specjalistów. W poradniach panuje kameralna i dyskretna atmosfera.

mammografia żary 105 Kresowy Szpital WojskowyIMG 20240228 102736 1 resized 20240228 015012834

Szanowne Panie, zmieniły się kryteria wiekowe w programie wykrywania raka piersi. Rejestrujemy pacjentki od 45 do 74 roku życiaBadanie nie należy do wyjątkowo przyjemnych, ale dzięki temu, że dysponujemy bardzo dobrej klasy mammografem cyfrowym, badanie jest zdecydowanie delikatniejsze niż kiedyś.
- Regularnie w naszej pracowni wykrywamy zmiany nowotworowe i podejrzane, które w żaden sposób kobieta, która nie przychodzi na badania sama nie jest w stanie sobie wykryć - mówił lek. Piotr Śmiłowski, Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej.
Ważne. Realizujemy pełen program wczesnego wykrywania raka piersi - etap podstawowy, czyli mammografię, a w razie potrzeby etap rozszerzony o pozostałą, bardziej szczegółową diagnostykę piersi. Wszystko w jednym miejscu! 

428606769 268920742917678 8211751929368330414 n

Przypominamy, że w szpitalu wojskowym, w naszej Poradni Okulistycznej przyjmujemy także dzieci – maluszki, przedszkolaki, starszaki oraz młodzież szkolną. 
Przyjęło się, że dzieci widzą dobrze, ponieważ z reguły nie zgłaszają lub nie są w stanie zgłosić swoich dolegliwości. Rodzice myślą wtedy, że wszystko jest w porządku. A tak wcale może nie być. Warto więc zasięgnąć konsultacji u lekarza okulisty, który jest w stanie ocenić widzenie u naszego dziecka. Wówczas będziemy mieli pewność, że każde oko widzi prawidłowo i żadna ukryta choroba jemu nie zagraża. 
 
Na zdjęciu nasz doktor okulista Krzysztof Kopociński podczas spotkania z dziećmi w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Żarach.
 
Rejestracja do Poradni Okulistycznej
tel. 68 470 78 62
(Żary, ul. Domańskiego 2, budynek nr 23, piętro 1)
Do rejestracji prosimy przygotować skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.
 

IMG 20240208 115851

Roczny plan leczenia, trzy tygodnie codziennej rehabilitacji, opieka kardiologa, dietetyka, psychologa, niezbędna diagnostyka i pełna koordynacja ze strony personelu medycznego -  tyle otrzymują pacjenci po zawale mięśnia sercowego w ramach programu KOS - Zawał, który wprowadziliśmy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym. Udział w programie jest bezpłatny, realizowany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, w całości finansowany przez NFZ.

IMG 20240207 085207 1x

Dziś podziękowaliśmy doktorowi Jerzemu Rogaczewskiemu, który podjął decyzję o rezygnacji z funkcji zastępcy komendanta, powrocie do pacjentów i swojego macierzystego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Obowiązki zastępcy komendanta pełni doktor Jacek Dworak.

Podkategorie