IMG 20210909 123329x1

Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Stresu Bojowego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym ma nowego szefa. Pan doktor Adam Moniakowski specjalista psychiatrii, został nowym kierownikiem oddziału. Na stanowisku tym zastąpił doktora Krzysztofa Zielke, który po 42 latach pracy zawodowej odszedł na emeryturę.

Lek. Adam Moniakowski związany jest z naszym szpitalem od wielu lat, gdy jeszcze jako szef służby zdrowia 11 Batalionu Dowodzenia, rozpoczął w roku 2001 specjalizację w naszym Oddziale Psychiatrycznym, by później, po odejściu do rezerwy, już jako cywil  objąć etat starszego asystenta oddziału, w którym  pracuje do chwili obecnej.

W Oddziale Psychiatrycznym pomocy medycznej  udzielamy zróżnicowanym pacjentom. Aktualnie wiodącymi grupami pacjentów są osoby z uzależnianiami od alkoholu i narkotyków, oraz pacjenci starsi z różnymi problemami.  Wsparcia udzielamy także pacjentom z grup zawodowych o podwyższonym ryzyku, którzy na co dzień swoje obowiązki zawodowe wykonują w głębokim stresie i często mierzą się z wypaleniem zawodowym, jak np. żołnierze, funkcjonariusze policji czy służby więziennej.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z nowym kierownikiem Oddziału Psychiatrycznego. Rozmawiała red. Urszula Durska z Telewizji "Regionalna".

mgr Justyna Wróbel - Gądek

105. Kresowego Szpitala Wojskowego

Na zdjęciu: piel. Agnieszka Wilk - Ostrowska, lek. Adam Moniakowski

fot. J.Wróbel - Gądek