Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 16.03.2014r. naszego wspaniałego kolegi płk. w st. spocz. lek. med. Andrzeja Borowskiego. Odszedł z naszego grona były Starszy Asystent Oddziału Ginekologiczno-Położniczego 105 Wojskowego Szpitala Garnizonowego.  Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej z 1964r. związany z  naszym szpitalem od początku swojej kariery zawodowej. Tu pełnił służbę uzyskując pełne kwalifikacje zawodowe - II stopień specjalizacji. Następnie przez 21 lat prowadził Oddział Ginekologiczno-Położniczy 111 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Poznaniu. Pod jego kierunkiem wykształciło się wielu adeptów sztuki medycznej. Zawsze cierpliwy, znakomity dydaktyk, szanowany przez współpracowników i pacjentów.

          Wybierał się do Żar na uroczystości jubileuszowe 70-lecia 105 Szpital Wojskowego. Niestety los nie dał mu szansy spotkać się po latach z kolegami. Pozostanie na zawsze w pamięci jako szlachetny, dobry człowiek, który nie potrafił przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia.  
        
          Dr Borowski pochowany zostanie w stolicy Wielkopolski. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 20 marca 2014r. o godz.14:30 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy 
 

wszystkim bliskim dr. Borowskiego.

                                                

„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”


 

Dyrekcja oraz pracownicy 105 Szpitala Wojskowego