Z ogromnym smutkiem i żalem w dniu 09.10.2013r przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wspaniałego kolegi mjr. rez. lek. med. Andrzeja Szynkowicza.

Odszedł z naszego grona wieloletni Ordynator Oddziału Dermatologicznego 105 Szpitala Wojskowego, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii, oddany chorym lekarz, ceniony specjalista. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej z 1984r. związany z naszym szpitalem od początku swojej kariery zawodowej. Tu odbył staż podyplomowy, następnie pełnił służbę w 73 Pułku Czołgów 5 Dywizji Pancernej, jednocześnie specjalizując się na bazie oddziału dermatologii. Po ukończeniu specjalizacji w 1987r. rozpoczął służbę w 105 Szpitalu Wojskowym, gdzie od roku 2000 kierował pracą jedynego w tej części Województwa Lubuskiego Oddziału Dermatologicznego. W wyniku reorganizacji Sił Zbrojnych w 2003r. chcąc dalej pracować w szpitalu przeszedł jak inni lekarze do rezerwy.

 Zawsze życzliwy, pełen zrozumienia i pomocny młodszym stażem lekarzom. Był ostoją spokoju nawet w trudnych chwilach, zawsze zrównoważony i pełen taktu. Lekarz w pełni zaangażowany w pracę swojego oddziału, szanowany przez kolegów, oddany pacjentom. Odszedł w kwiecie wieku na szczycie rozwoju zawodowego. Dzięki takim doktorom szpital nasz był i jest cieszący się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Doskonale sprawdził się w roli ojca wychowując dwóch wspaniałych synów.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek o wielkim sercu i prawości.

Dr Szynkowicz pochowany zostanie w stronach rodzinnych. Ostatnie pożegnanie Andrzeja z ziemią żarska, której poświęcił całe zawodowe życie będzie miało miejsce w Kościele Garnizonowym w Żarach. W dniu 14.10.2013 o godz.10:00 będzie tam wystawiona trumna z ciałem naszego drogiego kolegi, po czym o godz.12:00 odbędzie się msza św. za duszę zmarłego. Będziemy mieli okazję, by ostatni raz pożegnać się z Andrzejem.
        Uroczystość pogrzebowa będzie miała miejsce dn.15.10.2013r. o godz.13:10 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy - Żonie, Synom, wszystkim bliskim dr. Szynkowicza.

 

„Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”
Dyrekcja oraz pracownicy 105 Szpitala Wojskowego