dot. zwiększenia bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 oraz przeznaczenia Oddziału Pulmonologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych i Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla potrzeb leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

Pierwsze polskie zdjecie rentgenowskie przycisk do papieru z brazu w ksztalcie jaszczurki 615x1024 xrayg35b09cc421280 pixabay com

 

W roku 1896, 8 listopada profesor fizyki Uniwersytetu w Würzburgu, Wilhelm Roentgen, odkrył nowy rodzaj promieniowania.  Odkrycie to, umożliwiło bezinwazyjne obrazowanie ciała ludzkiego. Od tego czasu zdjęcia rentgenowskie są stałym elementem diagnostyki obrazowej w medycynie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Radiologii wszystkim naszym radiologom, technikom  i współpracownikom Pracowni Diagnostyki Obrazowej, życzymy wiele wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej profesji. Bez Państwa zaangażowania, właściwej i rzetelnej diagnostyki,  trudno byłoby wyobrazić sobie prowadzenie skutecznego leczenia.

IMG 20211013 115121x

 

Dzień Ratownictwa Medycznego to święto tych wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie naszych mieszkańców i pacjentów. To właśnie oni są zawsze w gotowości,  gdy wzywany karetkę, gdy w naszym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego i zagrożone jest życie drugiego człowieka. Gdy niezbędne jest przetransportowanie pacjenta zakażonego koronawirusem do szpitala, aby mógł otrzymać właściwe leczenie, to właśnie oni są na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. Praca w ratownictwie medycznym wiąże się z narażeniem życia i zdrowia nie tylko własnego, ale także swojej rodziny.

- Jest to ciężka i wymagająca praca, trzeba mieć to w sobie, taką chęć pomagania innym, być gotowym na wyrzeczenia i poświęcenia – mówi Paweł Wąchała, ratownik medyczny z podstacji Żary w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym.

IMG 20211019 WA0002xx

W dniu 18 października 2021r. w godzinach porannych na terenie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyło się szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W ćwiczeniach praktycznych udział wziął personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który z uwagi na charakter swojej pracy jest na pierwszej linii reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Udział w szkoleniu był doskonałą okazją, aby w praktyce móc doskonalić umiejętności obsługi gaśnic i innych urządzeń przeciwpożarowych, które znajdują się na wyposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a których umiejętne użycie w trakcie realnego zagrożenia pożarowego może mieć kluczowe znaczenie dla opanowania zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom pozostającym w szpitalu. 

Podkategorie