Informujemy, że 105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ przystąpił od 1 marca br. do udzielania świadczeń opieki koordynowanej w POZ. W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem. Opieka koordynowana to szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego. Lekarz POZ, który ją prowadzi, w sytuacjach medycznie uzasadnionych może zlecić pacjentom badania, zarezerwowane do tej pory tylko dla lekarza specjalisty. Opieka koordynowana dotyczy następujących dziedzin medycyny: kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii. Dla pacjentów oznacza to przeprowadzenie przez diagnostykę, profilaktykę, diagnozowanie, leczenie i edukację. Jesteśmy jedynym POZ w okolicy, który będzie udzielał świadczeń w POZ w ramach opieki koordynowanej.

ROZWIJAMY SIĘ I SZKOLIMY

W związku z powyższym w dniu 2 marca 2023 roku w Sali konferencyjnej budynku Komendy szpitala odbyło się szkolenie dla lekarz i pielęgniarek poradni specjalistycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, a także dla pracowników statystyki oraz innych osób zaangażowanych w proces opieki koordynowanej. Chcemy udzielać naszym pacjentom świadczeń najwyższej jakości. Aby z nowych możliwości naszego POZ mogło skorzystać jak najwięcej osób. Jednocześnie zachęcamy Państwa serdecznie do składania deklaracji do naszego POZ.

Jak złożyć deklarację?

1. Druk deklaracji można wypełnić na miejscu w naszej poradni POZ.

2. Można go również pobrać z naszej strony, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do POZ.

Deklaracja wyboru LEKARZA
Deklaracja wyboru PIELĘGNIARKI
Deklaracja wyboru POŁOŻNEJ

3. Deklaracje można również złożyć w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)