16.03.2021r.

dot. wyjaśnienia w sprawie zbiórki wody i/lub środków finansowych na zakup wody

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji dot. zbiórki wody i/lub środków finansowych na zakup wody dla pacjentów naszego szpitala informuję, że 105.Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ nie jest organizatorem zbiórki tego rodzaju.

Ponadto pragnę wyjaśnić, że pacjenci hospitalizowani w naszej placówce mają zapewniony stały dostęp do wody, zarówno przegotowanej, bieżącej oraz w dystrybutorach. Ubolewamy, że pojawiające się niesprawdzone informacje dot. zaopatrzenia pacjentów oddziałów covidowych w wodę, powodują ogólne zaniepokojenie i jednoczesne oburzenie wśród pacjentów i pracowników.

Stanowczo zapewniam, że woda dla pacjentów w szpitalu jest i nigdy jej nie brakowało.

KOMENDANT

105. Kresowego Szpitala Wojskowego