krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

Szanowni Pacjenci,

w związku z globalną przerwą w dystrybucji podstawowego znacznika izotopowego wykorzystywanego do badań w Zakładzie Medycyny Nuklearnej jesteśmy zmuszeni całkowicie wstrzymać realizację wszelkich badań diagnostycznych w ramach zakładu w dniach 12 - 15 listopada br. 

Jeśli po tym czasie przeprowadzenie badań nadal będzie niemożliwe, będziemy Państwa informować na bieżąco.

Leczenie jodem radioaktywnym pozostaje bez zmian.

W razie wątpliwości dotyczących umówionej wizyty w tym okresie prosimy kontaktować się z Zakładem Medycyny Nuklearnej: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 14.00, tel. 68 470 78 75 (badania izotopowe).

 

7 minut - prosto na stół zabiegowy. Tyle dokładnie, od wylądowania załogi śmigłowca HEMS, zajął nam transport pacjenta z zawałem mięśnia sercowego do pracowni hemodynamicznej, gdzie w pełnej gotowości czekali już na niego nasi specjaliści kardiologii interwencyjnej.

vivat

Vivat Academia, vivant Professores!

Komendant 105 Kresowego Szpitala Wojskowego wziął udział w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, który prowadzi kształcenie na kierunkach lekarskim, pielęgniarskim, ratownictwa medycznego, fizjoterapii. Już teraz zapraszamy studentów Collegium Medicus na praktyki i staże do naszego szpitala. 

fot.Gazeta Lubuska

szczep3

W związku z powodzią realizujemy szczepienia ochronne dla funkcjonariuszy i osób zaangażowanych w działania ratownicze. Kontakt zanieczyszczonej wody, szczególnie z otwartą raną, może prowadzić do niebezpiecznych powikłań i chorób. Aby temu przeciwdziałać, zalecane są szczepienia. Ze szczepień poekspozycyjnych w szpitalu wojskowym korzystają funkcjonariusze państwowej i ochotniczej straży pożarnej, pracownicy wodociągów, ośrodka pomocy społecznej oraz inspektoratu nadzoru budowlanego.

Szczepienia są dobrowolne i obejmują przeciwdziałanie takim chorobom jak:

- WZW typu A

- tężec

- dur brzuszny

Jak wynika ze wspólnego stanowiska*: „W wyniku zalania różnych terenów i obiektów, istnieje potencjalnie ryzyko zachorowań na choroby przenoszone przez zanieczyszczoną wodę [np. enterotoksyczne Escherichia coli, Shigella, Salmonella, norowirusy, rotawirusy, enterowirusy, pasożyty jelitowe (…)]”.

Podkategorie