Szanowni Pacjenci,
w związku z globalną przerwą w dystrybucji podstawowego znacznika izotopowego wykorzystywanego do badań w Zakładzie Medycyny Nuklearnej jesteśmy zmuszeni całkowicie wstrzymać realizację wszelkich badań diagnostycznych w ramach zakładu w dniach 12 - 15 listopada br.
Jeśli po tym czasie przeprowadzenie badań nadal będzie niemożliwe, będziemy Państwa informować na bieżąco.
Leczenie jodem radioaktywnym pozostaje bez zmian.
W razie wątpliwości dotyczących umówionej wizyty w tym okresie prosimy kontaktować się z Zakładem Medycyny Nuklearnej: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 14.00, tel. 68 470 78 75 (badania izotopowe).
7 minut - prosto na stół zabiegowy. Tyle dokładnie, od wylądowania załogi śmigłowca HEMS, zajął nam transport pacjenta z zawałem mięśnia sercowego do pracowni hemodynamicznej, gdzie w pełnej gotowości czekali już na niego nasi specjaliści kardiologii interwencyjnej.
Vivat Academia, vivant Professores!
Komendant 105 Kresowego Szpitala Wojskowego wziął udział w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, który prowadzi kształcenie na kierunkach lekarskim, pielęgniarskim, ratownictwa medycznego, fizjoterapii. Już teraz zapraszamy studentów Collegium Medicus na praktyki i staże do naszego szpitala.
fot.Gazeta Lubuska
W związku z powodzią realizujemy szczepienia ochronne dla funkcjonariuszy i osób zaangażowanych w działania ratownicze. Kontakt zanieczyszczonej wody, szczególnie z otwartą raną, może prowadzić do niebezpiecznych powikłań i chorób. Aby temu przeciwdziałać, zalecane są szczepienia. Ze szczepień poekspozycyjnych w szpitalu wojskowym korzystają funkcjonariusze państwowej i ochotniczej straży pożarnej, pracownicy wodociągów, ośrodka pomocy społecznej oraz inspektoratu nadzoru budowlanego.
Szczepienia są dobrowolne i obejmują przeciwdziałanie takim chorobom jak:
- WZW typu A
- tężec
- dur brzuszny
Jak wynika ze wspólnego stanowiska*: „W wyniku zalania różnych terenów i obiektów, istnieje potencjalnie ryzyko zachorowań na choroby przenoszone przez zanieczyszczoną wodę [np. enterotoksyczne Escherichia coli, Shigella, Salmonella, norowirusy, rotawirusy, enterowirusy, pasożyty jelitowe (…)]”.