akrew0

  11 lipca zorganizowaliśmy na terenie Naszego Szpitala kolejną akcję krwiodawczą. Tym razem odbyła się ona pod hasłem "Chwyć czerwoną nitkę, by ocalić czyjeś życie".  Zarejestrowaliśmy 29 uczestników, z czego honorowo oddać krew udało się 19 osobom. Łącznie dało nam to 8550 ml krwi- składnika, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wyprodukować- dlatego nazywamy go bezcennym darem.

   

   psychiatria

   W dniu dzisiejszym przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, sierż. szt. Renata Dąbrowicz- Kozłowska oraz asp. Ernest Pondel zaskoczyli Nas niecodzienną wizytą. Zorganizowali zbiórkę artykułów dla Pacjentów Oddziału Psychiatrii. Otrzymaliśmy między innymi ubrania, książki i artykuły potrzebne do organizacji warsztatów Terapii Zajęciowej. Dziękujemy funkcjonariuszom o wielkich sercach, Komendantowi KPP w Nowej Soli i Pani Rzecznik, sierż. szt. Renacie Dąbrowicz- Kozłowskiej, która poprowadziła całą zbiórkę. Posiadamy ogromną nadzieję, że ta akcja zapoczątkuje kolejne inicjatywy i będzie wzorem dla Nas wszystkich. Należy pamiętać, że rzeczy takich jak ubrania (w szczególności dres, pidżamy), buty, książki i przybory służące do zajęć artystycznych (kredki, farby, włóczki, tkaniny, papier i inne wszelkiego rodzaju) wciąż brakuje na Oddziale. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć Nas w podobny sposób, posiada zadbane wyżej wymienione rzeczy lub chciałby dokonać skromnego zakupu (np. farby, kredki, włóczki lub inne materiały) zapraszamy do kontaktu z Rzecznikiem Szpitala (535 536 525) lub bezpośrednio z Oddziałem (68 470 78 45).

 

   panielwira0

   28 czerwca pożegnaliśmy Panią Elwirę Czerniejewską, Pielęgniarkę Oddziałową Oddziału Otolaryngologicznego z Pododdziałem Okulistycznym, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Elwira przepracowała w Naszym Szpitalu 44 lata, z czego aż 31 lat na stanowisku Pielęgniarki Oddziałowej.

   TOPSOR0

   W ubiegły piątek, 28 czerwca 2019r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa partnerska projektu TOPSOR, dotycząca Trybów Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Projekt o wartości 40 mln. złotych, finansowany przez Unię Europejską, koordynuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nasz Szpital reprezentował lic. Łukasz Szczęsny, koordynator Ratowników Medycznych SOR.


noblejump0

   W ostatni piątek, 7 czerwca 2019r. na terenie Naszego Szpitala odbyły się Międzynarodowe Ćwiczenia z udziałem wojsk Sojuszniczych NATO, zaangażowanych w szkolenie NOBLE JUMP 2019. Całość spotkania dotyczyła tematu „Koordynacji medycznych służb ratunkowych 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach ze służbami medycznymi sojuszników NATO”

    czuprynski0

   Aż trudno uwierzyć, że  Ordynator Oddziału Pulmonologii z pododdziałem chorób wewnętrznych, lek. med. Andrzej Czupryński, w tym roku przechodzi na emeryturę.  To wydarzenie życiowe stanowiło znakomitą okazję do złożenia podziękowań Panu Doktorowi przez Dyrekcję Szpitala oraz współpracowników za wkład w rozwój Oddziału.

  kierownikderm0

   Doktor n. med. Ewa Plomer- Niezgoda  rozpoczęła pracę w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach w roku 2013, zatem w tym roku minęło 6 lat współpracy w ramach pełnienia funkcji Kierownika Oddziału Dermatologicznego oraz leczenia pacjentów w Poradni Dermatologicznej Naszego Szpitala.  

 

dzienpielegniarki0

    10 maja 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu w Hotelu Villa Park.  W trakcie trwania wydarzenia nie zabrakło również atrakcji artystycznych zorganizowanych z myślą o Jubilatkach.