,,Umarłych dotąd wieczność trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

 

Komendantowi ppłk dr n. med. Markowi Femlakowi

składamy najszczersze wyrazy współczucia

oraz przekazujemy słowa otuchy z powodu śmierci Taty.

Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi bliskimi.

Pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ

W dniu 20 grudnia 2022 roku się w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ odbył się koncert kolęd dla pacjentów i personelu szpitala w wykonaniu Wojskowej Orkiestry z Żagania. Orkiestra obdarowała nas i chorych porcją świątecznej muzyki.

1

Tytuł w kategorii Laryngolog roku w województwie lubuskim otrzymał lekarz naszego szpitala Grzegorz Zbroniec.

hip1212

 

 

Wśród wyróżnionych osób znalazł się także Robert Świetlak, który zajął III miejsce w kategorii Ratownik Medyczny.

hip1213

Praca jako ratownik medyczny to spełnienie marzeń Pana Roberta. Jak sam przyznaje:

- Traktuję swoją pracę jak wyzwanie. Lubię tą adrenalinę, chęć pomagania drugiej osobie. Od 15 lat pracuję w tym zawodzie, w pogotowiu ratunkowym.  Wymaga ona pokory, ale jest mi niezmiernie miło, że zostałem doceniony przez pacjentów.

 

1

 

W dniu 4 listopada 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Chorób Zakaźnych w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ.

 

 

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W 2022 roku święto to obchodzone jest pod hasłem: „Edukacja chroni nasze jutro”.

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization - WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

1

ratownicy131022                    

 

rat131022 1

W dniu 09.09.2022 r. w filii szpitala w Żaganiu odbyła się próbna ewakuacja szpitala.

1

W dniu 14.09.2022 r. pożegnaliśmy kapelana 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach księdza Krzysztofa Burzyńskiego. Ksiądz kończy posługę w naszym szpitalu, która trwała nieprzerwanie od 2015 roku.

1

Zawsze mogliśmy liczyć na jego dobre słowo. Nawet w bardzo trudnym czasie epidemii cieszyliśmy się jego nieocenionym wsparciem i pomocą-zarówno pacjenci, jak i personel szpitala.

Podkategorie