panielwira0

   28 czerwca pożegnaliśmy Panią Elwirę Czerniejewską, Pielęgniarkę Oddziałową Oddziału Otolaryngologicznego z Pododdziałem Okulistycznym, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Elwira przepracowała w Naszym Szpitalu 44 lata, z czego aż 31 lat na stanowisku Pielęgniarki Oddziałowej.

   TOPSOR0

   W ubiegły piątek, 28 czerwca 2019r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa partnerska projektu TOPSOR, dotycząca Trybów Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Projekt o wartości 40 mln. złotych, finansowany przez Unię Europejską, koordynuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nasz Szpital reprezentował lic. Łukasz Szczęsny, koordynator Ratowników Medycznych SOR.


noblejump0

   W ostatni piątek, 7 czerwca 2019r. na terenie Naszego Szpitala odbyły się Międzynarodowe Ćwiczenia z udziałem wojsk Sojuszniczych NATO, zaangażowanych w szkolenie NOBLE JUMP 2019. Całość spotkania dotyczyła tematu „Koordynacji medycznych służb ratunkowych 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach ze służbami medycznymi sojuszników NATO”

    czuprynski0

   Aż trudno uwierzyć, że  Ordynator Oddziału Pulmonologii z pododdziałem chorób wewnętrznych, lek. med. Andrzej Czupryński, w tym roku przechodzi na emeryturę.  To wydarzenie życiowe stanowiło znakomitą okazję do złożenia podziękowań Panu Doktorowi przez Dyrekcję Szpitala oraz współpracowników za wkład w rozwój Oddziału.

  kierownikderm0

   Doktor n. med. Ewa Plomer- Niezgoda  rozpoczęła pracę w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach w roku 2013, zatem w tym roku minęło 6 lat współpracy w ramach pełnienia funkcji Kierownika Oddziału Dermatologicznego oraz leczenia pacjentów w Poradni Dermatologicznej Naszego Szpitala.  

 

dzienpielegniarki0

    10 maja 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu w Hotelu Villa Park.  W trakcie trwania wydarzenia nie zabrakło również atrakcji artystycznych zorganizowanych z myślą o Jubilatkach.

  ołnierze0

   W dniu 07 maja 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach odwiedziła Delegacja U. S. Army Europe. Ogromnym wyróżnieniem było dla Nas goszczenie Generała Ronalda T. Stephensa, który zarządza międzynarodową jednostką organizacyjną  Regional Health Command Europe Usareur Command Surgeon U.S Army Europe.

   wielkanoc0

   W dniu 16 kwietnia 2019r. w Sali Konferencyjnej odbyło się przedświąteczne Spotkanie Wielkanocne. Dyrekcja Szpitala spotkałą się z przedstawicielami poszczególnych jednostek komórkowych Szpitala. Wydarzenie było idealną okazją, aby  Dyrektor Szpitala, lek. med. Sławomir Gaik i zastępca Dyrektora Szpitala ds. medycznych, lek. med. Marek Femlak złożyli najpiękniejsze świąteczne życzenia całej kadrze pracowniczej. Ks. Paweł Konieczny wraz z ks. Krzysztofem Burzyński odmówili modlitwę w intencji zdrowych, spokojnych i pełnych pokoju Świąt Wielkiej Nocy.

Podkategorie