nfzcukier0

    W dniu dzisiejszym w siedzibie LOW NFZ w Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji NFZ "Środa z Profilaktyką". W wydarzenie zaangażowała się kadra Centrum Diabetologicznego działającego przy 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Żarach- pielęgniarka diabetologiczna i konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii mgr Anna Tracz oraz dietetyk mgr Anna Marciniak. Z bezpłatnego pomiaru poziomu glukozy we krwi i konsultacji Pani dietetyk skorzystali zarówno klienci Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i pracownicy siedziby.

     18 lutego 2020r. (ostatni wtorek) w siedzibie LOW NFZ w Zielonej Górze odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Dyrektor LOW NFZ- Piotr Bromber, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach- płk lek. med. Artur Lipczyński wraz z Zastępcą Dyrektora ds. medycznych- dr n. med. Markiem Femlakiem i przedstawiciele władz Powiatu Żagańskiego- Starosta Henryk Janowicz wraz z Panią Sekretarz- Iwoną Hryniewiecką.

dzienchorego0

    W dniu dzisiejszym, 11 lutego 2020r. obchodziliśmy na terenie 105. Kresowego Szpitala  Wojskowego Szpitala w Żarach Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pracowników i pacjentów szpitala odwiedził ks. bp Stefan Regmunt.

pożegnanie0

   W ostatni piątek 24 stycznia 2020r. odbyła się odprawa, na której Dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, lek. med. Sławomir Gaik podziękował swoim współpracownikom za niemal 20 lat wspólnej pracy podczas pełnienia funkcji Dyrektora. Spotkanie to mialo charakter niezwykle wzruszający zarówno dla Pana Dyrektora, jak i pracowników uczestniczących w tym spotkaniu.

komendant0  

   W dniu 20 stycznia 2020r. gościliśmy w Szpitalu Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej dr Aurelię Ostrowską w związku z powołaniem z dniem dzisiejszym Komendanta 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach- płk lek. med.  Artura Lipczyńskiego. Dotychczasowy Dyrektor Szpitala- lek. med. Sławomir Gaik z dniem 3 lutego 2020r. ustąpi ze stanowiska kierowniczego ze względu na zmiany organizacyjne i strukturalne dokonane przez Ministerstwo Obrony Narodowej w zakresie kierowania wojskowymi placówkami medycznymi.

 

noworodek0

   1 stycznia 2020 r. o godzinie 21: 17 powitaliśmy na Oddziale Położniczo- Ginekologicznym pierwszego noworodka urodzonego w Nowym Roku. Była nim dziewczynka. Oliwia urodziła się  1 stycznia  o godzinie 21:17 ważąc 3030 g i mierząc 51 cm.

ary przekazanie

   Miesiąc grudzień obfituje dla Nas w niezwykle cenne prezenty.  W dniu wczorajszym, 17 grudnia 2019r. spotkaliśmy się pod Ratuszem Urzędu Miejskiego w celu przekazania przez Miasto Żary nowego ambulansu dla Szpitala.

    Lubsko Przekazanie

   W poniedziałek 16 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie ambulansu zakupinego ze środków finansowych przekazanych przez Powiat Żarski. Dotacja wyniosła aż 400 tysięcy złotych. Nowa karetka posłuży ZRM w Lubsku.

     Strzemecki0

    Decyzją Ministra Obrony Narodowej lek. med. Jan Strzemecki został mianowany na stopień kapitana. Odczytanie aktu nadania wyższego stopnia wojskowego odbyło się 16 grudnia 2019r. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym. Z tej okazji gościliśmy Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Dariusza Kląskała i Zastępcę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień mjr Bartosza Sygut.

Podkategorie