spirometria0

    Z bezpłatnego badania spirometrycznego podczas  kolejnej akcji spirometrycznej „Wiem jak oddycham a Ty?”  zorganizowanej 7 i 8 października 2019r. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach skorzystało łącznie 60 osób.

 metner0

   W ostatni piątek, 27 września 2019r. pożegnaliśmy Ordynator Oddziału Kardiologicznego, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego- dr n. med. Elwirę Metner. Wraz z zakończeniem pracy Pani Doktor w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach tracimy nie tylko wspaniałego specjalistę w dziedzinie kardiologii, ale i człowieka o wielkim sercu, niezwykle oddanego pracy na rzecz Pacjentów. 

   Składamy dr n. med. Elwirze Metner życzenia wszelkiej pomyślności w podejmowaniu kolejnych zawodowych wyzwań, wielu sukcesów, jak i satysfakcji oraz szczęścia w życiu osobistym. 

   syrenada0

   Mając na względzie jak cenna jest aktywność fizyczna w zarówno w zdrowiu, jak i w przebiegu niektórych chorób postanowiliśmy włączyć się w organizację I Olimpiady Osób Niepełnospranych, która odbyła się w ramach "III Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego".

podpisanie0

   W dniu wczorajszym, 10 września 2019r. Dyrekcja 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach gościła Waldemara Kraskę, Senatora, Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego. Cel spotkania stanowiło podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków finansowy na zakup nowej karetki. W wydarzeniu wzięli także udział Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, Dyrektor LOW NFZ, Piotr Bromber, Zastępca Dyrektora Szpitala ds. medycznych, dr n. med. Marek Femlak oraz Kierownik Pogotowia Ratunkowego, lek. med. Ryszard Smyk.

   dotacja

dotacja4

 Z dumą informujemy, iż nasz Szpital realizował będzie projekt unijny w ramach programu "Infrastruktura i Środowisko". Fundusze sięgające 2 mln. złotych pozwolą na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci mammografu, rtg kostno- płucnego oraz e-busa, które posłużą wielu naszym pacjentom w procesie diagnozy, jak i profilaktyki zdrowia. Wsparcie finansowe umożliwi nam poszerzenie zakresu procedur medycznych oferowanych mieszkańcom. Symboliczny czek o wartości 2 mln. złotych odebrała z rąk Wiceministra Zdrowia, Podsekretarza Stanu- Janusza Cieszyńskiego, mgr Marzena Sarnecka-Zastępca Dyrektora Szpitala ds. technicznych.

 

    derm0

   Pod hasłem "Planuję długie życie" odbyła się akcja profilaktyczna nowotworu skóry zorganizowana 29 sierpnia 2019r. w naszym Szpitalu. We współpracy z Narodowym Funduszem zdrowia udało się przebadać znamiona skórne u 42 pacjentów.

Podkategorie