Darmowe porady prawne i psychologiczne dla osób pokrzywdzonych PRZEMOCĄ, ZWOLNIENIEM Z PRACY i SYTUACJĄ ZAGROŻENIA ZWOLNIENIEM Z PRACY ze środków funduszu dla pokrzywdzonych przestępstwem Ministerstwa Sprawiedliwości. Porady realizowane są przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny Żar w Żarach.Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia pod numerami telefonu:

782-886-000

782-386-000

    Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlk. informuje, iż uruchomił nowy numer telefonu: 884-886-887 dedykowany wyłącznie dla badań pracowników podmiotów leczniczych i służb zaangażowanych w działania związane z epidemią COVID-19, które mogły mieć kontakt z przypadkiem zakażonym (nie dotyczy badań profilaktycznych).

   Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach, płk. lek. med. Artur Lipczyński podpisał umowę z właścicielem hotelu Villa Nowa w Żaganiu. W miejscu tym personel szpitala zorganizował izolatorium, w którym znajduje się 28 miejsc dla pacjentów. Izolatorium rozpoczęło swoją działalność w piątek, 11 kwietnia 2020r. Aktualnie pod opieką personelu medycznego przebywa sześciu pacjentów z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem. Miejsce to służyć będzie również osobom oczekującym na wynik testu w kierunku COVID-19.

 

Fotorama1 2

Ostatnie dni obfitowały dla 105. Kresowego Szpitala Wojskowego we wsparcie finansowe oraz rzeczowe. Chcielibyśmy wyrazić uznanie i słowa podziękowań za niesioną Nam pomoc na wiele różnych sposobów. Doceniamy niezwykłe zaangażowanie i starania wszystkich darczyńców zarówno tych, którzy przekazali Nam środki finansowe, jak i tych, którzy poświęcili własne siły i cenny prywatny czas. Każda forma wsparcia w obecnej nowej i trudnej sytuacji znajduje się na miarę złota. Jesteśmy w trakcie lub po rozmowach na temat zakupu sprzętu medycznego ratującego życie, otrzymujemy maseczki ochronne, materace, przyłbice, Personel SORu i Pogotowia Ratunkowego był kilka razy wspierany przez lokale gastronomiczne. Jesteśmy wdzięczni i dumni z tych wszystkich ludzi o wielkich sercach. W obliczu zagrożenie posiadamy oparcie w społeczności lokalnej (i nie tylko) oraz potrafimy zjednoczyć się w tej trudnej walce obierając wspólny ważny cel- walkę z koronawirusem.

                      "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do Nas"

Podkategorie