Pracownicy medyczni 105. Kresowego Szpitala Wojskowego otrzymali możliwość skorzystania z akcji „Mechanika dla Medyka” organizowanej przez firmę Auto Serwis VIP (siedziba firmy znajduje się na terenie Szpitala-ul. Domańskiego, Żary). Właściciel firmy zaoferował możliwość bezpłatnego skorzystania z usług mechaniki samochodowej. Zakres wsparcia obejmuje przegląd wszystkich układów, podzespołów, zawieszenie, układ hamulcowy, klimatyzacja, diagnostyka komputerowa itd. Zapisy ruszają od najbliższego wtorku- 11 sierpnia 2020r. pod numerem telefonu:

                                 888-779-824- Jacek Kuśnierz

Informacja dodatkowa: Akcja ograniczona jest terminowo. Potrwa około dwóch tygodni.

   Respirator1

     Ks. bp. Tadeusz Lityński w dniu 30 czerwca 2020r. przekazał 105. Kresowemu Szpitalowi Wojskowemu z Przychodnią SP ZOZ w Żarach przenośny respirator zakupiony w ramach akcji Carirtas #WdzięczniMedykom. Przenośny respirator został odebrany przez dr n. med. Marka Femlaka- Zastępcę Komendanta ds. lecznictwa. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, zarówno księżom jak i parafianom za dołożenie własnej cegiełki w tak szczytnym celu.

                                           Szanowni Państwo

Informujemy, że wprowadzono w naszym Szpitalu możliwość odpładnego poddania się testowi na obecność wirusa SARS-CoV 2. Koszt pobrania wymazu wynosi 400,00 zł lub 492,00 zł (doliczony podatek VAT w przypadku konieczności uzyskania zaświadczenia).

                                            KOMENDANT

105 KRESOWEGO SZPITALA WOJSKOWEGO z PRZYCHODNIĄ SP ZOZ

zatrudni

PIELĘGNIARKI DO PRACY W ODDZIAŁACH SZPITALNYCH

WYMAGANIA:

-posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych

- umiejętność współpracy w zespole

- samodzielność, zaangażowanie i dyspozycyjność

- odporność na stres

- wysoka kultura osobista

OFERUJEMY:

-udział w kursach i szkoleniach

-świadczenia socjalne

-dobrze wyposażone stanowisko pracy

-miłą i przyjazną atmosferę

FORMA ZATRUDNIENIA: do uzgodnienia (umowa o pracę, umowa cywilno – prawna)

WYNAGRODZENIE: do uzgodnienia

BLIŻSZYCH INFORMACJI UDZIELA: Naczelna Pielęgniarka – mgr Monika Gryczyńska tel.: 68 470 78 17 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZPITAL BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE WSPARCIE ABSOLWENTA

W dniu 8 sierpnia 2019 r. Minister Obrony Narodowej podpisał decyzję nr 276/DWSZdr w sprawie poprawy sytuacji w zasobach personelu pielęgniarskiego oraz podnoszenia kwalifikacji pielęgniarek rozpoczynających pracę w podmiotach leczniczych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej pod nazwą „Wsparcie Absolwenta”. Zgodnie z założeniami programu, każdy absolwent podejmujący pracę w 105. Kresowym Szpitalu  Wojskowym z Przychodnią SPZOZ otrzymuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 10 % wynagrodzenia zasadniczego przez pierwszy rok pracy oraz sfinansowanie kursów specjalistycznych  : przetaczanie krwi i jej składników, resuscytacja  krążeniowo-oddechowa oraz kurs podstawowy przetaczanie krwi i jej składników.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pocztą lub osobiście:

Dział Kadrowo-Płacowy

Budynek nr 23

ul. Domańskiego 2

68-200 Żary

Naczelna Pielęgniarka

Budynek nr 2

Do zgłoszenia prosimy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych  z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych  dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji.

                                 Informacja o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów na powyższe stanowiska

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest 105. Kresowy Szpital Wojskowy
z Przychodnią SP ZOZ z siedzibą w Żarach przy ul. Domańskiego 2.2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ jest możliwy pod adresem pocztowym: 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ 68-200 Żary ul. Domańskiego 2 z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”, lub na adres e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r.4) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres rekrutacji oraz po jej zakończeniu przez okres 1 roku od daty zakończenia rekrutacji.4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.5) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.6) Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.7) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędy Ochrony Danych Osobowych;8) podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.10) Pani/Pana dane nie będą poddawane profilowaniu ani zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.

Darowizna na przeciwdziałanie Covid-19 dla osób fizycznych i firm z dużymi korzyściami

Odliczyć można wsparcie lub rzeczowe wsparcie, pod warunkiem, że zostało przekazane podmiotowi leczniczemu, w tym wykonującym transport sanitarny, wpisanym do prowadzonego przez NFZ „wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19”, jakim jest 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach.

Odliczenie zależy to od tego, kiedy podatnik dokonał darowizny.

  1. Do 30 kwietnia 2020 r.– odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 200 proc. wartości darowizny;
  1. W maju 2020 r. – odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 150 proc. wartości darowizny;
  2. Od 1 czerwca do 30 września 2020 r. – odliczeniu podlega równowartości darowizny.

Z ulgi skorzystasz w przyszłym roku, podczas składania zeznań rocznych PIT  i CIT za 2020 r. W formularzu wskażesz wartość darowizny oraz dane obdarowanego. W przypadku osób prawnych, darowiznę można uwzględnić przy obliczaniu podatku lub zaliczki.

Jakie dokumenty należy skompletować?

W przypadku darowizny pieniężnej, wystarczy dowód wpłaty na rachunek obdarowanego:

105.Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ

38 1130 1222 0030 2003 2620 0004

W tytule wpłaty : na walkę z COVID

    piekno1

    Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowaną przez Panią Klaudię Skarbowską akcję pt. #PięknodlaBohaterek. W realizację pomysłu włączyło się 38 przedstawicieli branży kosmetycznej z Żar, Lubska i Łęknicy. Bony podarunkowe na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, rehabilitacyjne i z zakresu medycyny estetycznej zostały rozdysponowane dla Pań pracujących na SOR, Oddziale OIOM, w POZ, Pogotowiu Ratunkowym, Dziale Transportu i Filii Szpitala w Żaganiu. Doceniamy w szczególności tego rodzaju przedsięwzięcie biorąc pod uwagę fakt, iż wspomnianej branży w obecnym czasie również nie jest łatwo. Dziękujemy, że wyrazili Państwo w ten wspaniały sposób uznanie i szacunek wobec ciężkiej pracy tych kobiet (pielęgniarek, ratowniczek medycznych, lekarek, pań salowych i pozostałych walczących z koronawirusem) i sprezentowali pięknej części naszego zespołu kilka chwil przyjemności i relaksu, które z pewnością zostaną wykorzystany po zażegnaniu kryzysu spowodowanego zagrożeniem epidemiologicznym. Wyrażamy również nadzieję, iż Państwa firmy w niedługim czasie będą mogły wrócić do dawnego trybu pracy. Trzymamy kciuki, aby wszystko było dobrze.

P.S. Słowa zawarte w liście od Państwa niezwykle nas poruszyły i wywołały łzy wzruszenia.

Podkategorie