cukrzycy0

   W dniach 13 i 14 listopada 2019r. 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ zorganizował specjalistyczne konsultacje w ramach obchodzonego przez Nas corocznie Światowego Dnia Cukrzycy. Każdego roku specjaliści zatrudnieni w placówce porszerzają wiedzę Pacjentów na temat choroby jaką jest cukrzyca i zwiększają świadomość towarzyszących jej objawów.  Poczas tegorocznej edycji spotkania Pacjenci otrzymali możliwość pomiaru poziomu glukozy we krwi i  skorzystania z porad lekarza diabetologa- dr n. med. Marka Femlaka, pielęgniarki posiadającej specjalizację w dziedzinie diabetologii- mgr Anny Tracz, a także Pani dietetyk- mgr Anny Marciniak.

Jubileusz0

    105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach obchodzi w tym roku wyjątkowy Jubileusz- 75 Rocznicę Powstania.  W piątek 25 października zorganizowano uroczyste Obchody Jubileuszowe. Święto rozpoczęła Msza Święta w Kościele  Parafii Wojskowej pw. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego celebrowana przez bp. dr Pawła Sochę. Eucharystia przebiegała w towarzystwie asysty honorowej Żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

iko2 

 W dniu dzisiejszym, 8 listopada 2019r. Pacjenci 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach posiadali możliwość skorzystania z pomocy Przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia przy zakładaniu Profilu Zaufanego. Warto podkreślić, iż jest to warunek konieczny do korzystania z IKO (Internetowego Konta Pacjenta). Podczas wydarzenia Pacjenci otrzymali szansę uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania i rozwianie wątpliwości w kwestii planowanych zmian w wystawianiu recept przez lekarzy.

   

   20191030 124938

   W ostatnią środę, 30 października 2019r. mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennym, aczkolwiek niezwykle potrzebnym spotkaniu. Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 2 imienia Jana Brzechwy w Żarach gościły w placówce ratownika medycznego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. 

    spirometria0

    Z bezpłatnego badania spirometrycznego podczas  kolejnej akcji spirometrycznej „Wiem jak oddycham a Ty?”  zorganizowanej 7 i 8 października 2019r. w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach skorzystało łącznie 60 osób.

 metner0

   W ostatni piątek, 27 września 2019r. pożegnaliśmy Ordynator Oddziału Kardiologicznego, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego- dr n. med. Elwirę Metner. Wraz z zakończeniem pracy Pani Doktor w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach tracimy nie tylko wspaniałego specjalistę w dziedzinie kardiologii, ale i człowieka o wielkim sercu, niezwykle oddanego pracy na rzecz Pacjentów. 

   Składamy dr n. med. Elwirze Metner życzenia wszelkiej pomyślności w podejmowaniu kolejnych zawodowych wyzwań, wielu sukcesów, jak i satysfakcji oraz szczęścia w życiu osobistym. 

   syrenada0

   Mając na względzie jak cenna jest aktywność fizyczna w zarówno w zdrowiu, jak i w przebiegu niektórych chorób postanowiliśmy włączyć się w organizację I Olimpiady Osób Niepełnospranych, która odbyła się w ramach "III Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego".

podpisanie0

   W dniu wczorajszym, 10 września 2019r. Dyrekcja 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach gościła Waldemara Kraskę, Senatora, Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego. Cel spotkania stanowiło podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków finansowy na zakup nowej karetki. W wydarzeniu wzięli także udział Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, Dyrektor LOW NFZ, Piotr Bromber, Zastępca Dyrektora Szpitala ds. medycznych, dr n. med. Marek Femlak oraz Kierownik Pogotowia Ratunkowego, lek. med. Ryszard Smyk.