ary przekazanie

Miesiąc grudzień obfituje dla Nas w niezwykle cenne prezenty.  W dniu wczorajszym, 17 grudnia 2019r. spotkaliśmy się pod Ratuszem Urzędu Miejskiego w celu przekazania przez Miasto Żary nowego ambulansu dla Szpitala.

Dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego lek. med. Sławomir Gaik spotkał się pod Ratuszem z Zastępcami Burmistrza Miasta Żary Olafem Napiórkowskim i Patrykiem Falińskim, Przedstawicielami Rady Miasta, Kierownikiem Działu Transportu mgr Markiem Frank, Kierownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dr n. med. Robertem Lewandowskim, Pielęgniarką Oddziałową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Panią Krystyną Trzcińską i ratownikami medycznymi. Nową karetkę poświęcił ks. Krzysztof Burzyński. Łączne wsparcie Urzędu Miasta wyniosło 350 tysięcy złotych: objęło ono ambulans, 2 kardiomonitory oraz 2 respiratory podarowane Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu. Ambulans został przekazany na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ułatwi on pracę personelowi medycznemu, który będzie posiadał możliwość szybkiego i bezpiecznego transportu Pacjentów w stanach ciężkich podczas przewożenia ich do specjalistycznych klinik i szpitali o wyższym poziomie referencyjności. Jesteśmy wdzięczni samorządowi Urzędu Miasta za wsparcie. Pomyślnie układająca się współpraca pozwala rozwijać potencjał poszczególnych Oddziałów a także budować poczucie bezpieczeństwa w rejonie.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik/ Rzecznik Prasowy

Relacja ze spotkania: