akrew0

  11 lipca zorganizowaliśmy na terenie Naszego Szpitala kolejną akcję krwiodawczą. Tym razem odbyła się ona pod hasłem "Chwyć czerwoną nitkę, by ocalić czyjeś życie".  Zarejestrowaliśmy 29 uczestników, z czego honorowo oddać krew udało się 19 osobom. Łącznie dało nam to 8550 ml krwi- składnika, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wyprodukować- dlatego nazywamy go bezcennym darem.

   Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim Studentom Legii Akademickiej 10. Brygady Kawalerii Pancernej, przedstawicielom klubu motocyklowego Black Eagles MC Poland, pracownikom Szpitala, którzy włączyli się w wydarzenie oraz honorowym dawcom spoza 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Gdyby nie zaangażowanie dawców wspierających zbiórki krwi- z niektórymi krwiodawcami widzimy się cyklicznie co pół roku- wydarzenie nie mogłoby cieszyć się sukcesem. Pamiętajmy, że lato i wakacje to czas, gdy krwi szczególnie brakuje. W każdej chwili ktoś z naszego otoczenia lub my sami możemy jej potrzebować. Dodatkowoo kierujemy wyrazy podziękowania do Pani Anny Ślawskiej, która każdorazowo wspiera Naszą akcję zapewniając uczestnikom akcji słodkości ze swojej piekarni z Lipinek Łużyckich.

   Honorowym dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat nie posiadająca dodatkowych przeciwskazań. Cały proces oddania krwi od wypełnienia formularza przez badanie pielęgniarskie i wywiad przeprowadzony przez lekarza po donacje trwa około 20 minut, przy czym jest całkowicie bezpieczny. Więcej informacji  na temat honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa można uzyskać na stronach internetowych:

   

http://twojakrew.pl/

http://www.rckik.zgora.pl/

 

Relacje z wydarzenia:

https://www.zachod.pl/118428/zaranie-oddawali-krew/?fbclid=IwAR0OYYItqI4NOJpaDA3IFOCs14qDbWmdR-9xmNCAELjGDPwVgk7C1rP9X50

http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4665.html

 

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik

 

akrew1

akrew3

akrew4

akrew5

akrew5a

akrew6

akrew7

akrew8

akrew9

akrew10

akrew10a

akrew10b

akrew11

akrew12

akrew16

akrew15

akrew14a

akrew14b

panislawska

akrew17