czuprynski0

Aż trudno uwierzyć, że  Ordynator Oddziału Pulmonologii z pododdziałem chorób wewnętrznych, lek. med. Andrzej Czupryński, w tym roku przechodzi na emeryturę.  To wydarzenie życiowe stanowiło znakomitą okazję do złożenia podziękowań Panu Doktorowi przez Dyrekcję Szpitala oraz współpracowników za wkład w rozwój Oddziału.

Dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach wyraził wdzięczność za zaangażowanie, profesjonalizm. Wyraził również nadzieję na dalszą współpracę oraz podzielenie się przez Pana Ordynatora swoim cennym doświadczeniem zawodowym z innymi lekarzami. Do życzeń dołączył się również Starosta Żagański, Pan Henryk Janowicz z sekretarz powiatu, Panią Iwoną Hryniewiecką, dziękując za cierpliwą i fachową opiekę nad zdrowiem mieszkańców powiatu żagańskiego.

Doktor Andrzej Czupryński ukończył w 1979 roku Akademię Medyczną we Wrocławiu. W roku 1982 uzyskał specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych, natomiast w roku 1987 specjalizację II stopnia w dziedzinie pulmonologii.

Niewątpliwie, lek. med. Andrzej Czupryński posiadał największy wpływ na powstanie Oddziału. Starania o założenie Oddziału rozpoczął już w 1999 roku, doprowadził do utworzenia pododdziału w roku 2000, z kolei Oddział powstał w roku 2004. Lekarz ten od początku objął kierownictwo nad tą komórką i przez wszystkie lata dążył do ciągłego rozwoju Oddziału Pulmonologii.

Panu Doktorowi składamy najserdeczniejsze życzenia, spełnienia w życiu osobistym, pociechy z ukochanych wnucząt, ale również siły, zdrowia i wytrwałości na dalsze lata pracy zawodowej, gdyż nie wyobrażamy sobie, aby Ordynator zrezygnował z aktywnego wykonywania zawodu, byłaby to ogromna strata dla Naszych pacjentów i Szpitala.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Katrin Mrozik

Relacje z wydarzenia: