przekazanie3

W dniu dzisiejszym, 15 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie, na którym dokonano oficjalnego przekazania napędów motorowych na Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W wydarzeniu wzięli udział: Prezes firmy SWISS KRONO, Pan Maciej Karnicki, Prezes Stowarzyszenia "Wspieranie Ortopedii w Żarach", lek. med. Jerzy Rogaczewski, Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, dr n. med. Piotr Pruszyński. Podczas konferencji odbył się również wykład lek. med. Jacka Osmyk pod tytułem "Zastosowanie Elektronarzędzi w Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu". Mieliśmy również przyjemność gościć lokalne media: Telewizję Regionalną, Gazetę Lubuską, Magazyn Żarski, Radio Zachód oraz Radio Eska.

Współpraca z firmą SWISS KRONO sp.z o.o. trwa już od kilkunastu lat. Konferencja prasowa okazała się idealną okazją, aby podziękować Zarządowi firmy za dotychczasowe wsparcie. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat kwota przekazanej  pomocy finansowej wynosiła ponad 75 tysięcy złotych. Dziś ta kwota została podwojona i możemy już śmiało powiedzieć o niemal 155 tysiącach złotych. Te niezwykle istotne fundusze finansowe przekładają się na zakup sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie, sprzętu administracyjnego, prowadzenie projektów naukowych i wydawanie publikacji, jak również obejmują przedmioty użytku codziennego potrzebne Naszym pacjentom każdego dnia. Dzięki zakupowi napędów motorowych na Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, nasi lekarze będą mogli z jeszcze większym zaangażowaniem ratować życie, zdrowie i sprawność trafiających do 105. Kresowego Szpitala Wojskowego pacjentów.

Prezes SWISS KRONO, Pan Maciej Karnicki podkreślał istotę wspierania przez firmę inicjatyw poszerzających świadczenia zdrowotne, tak aby były one dostępne dla mieszkańców Żar, a także społeczności z poza granic powiatu. Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i Prezes Stowarzyszenia "Wspieranie Ortopedii w Żarach" wyrazili opinię, iż dzięki nowo zakupionemu nowoczesnemu sprzętowi medycznemu Oddział będzie mógł wykonać więcej zabiegów operacyjnych, z kolei sam czas trwania zabiegu może się skrócić. To wszystko dla indywidualnych potrzeb i komfortu pacjentów przebywających w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach.

W trakcie trwania Konferencji, zgromadzeni Goście mieli okazję wysłuchać wykładu lek. med. Jacka Osmyk, który wspomagając się metodą obrazową wyjaśnił przebieg przykładowego zabiegu operacyjnego z użyciem napędów motorowych. Każda osoba podczas prezentacji mogła równierz obejrzeć z bliska "wiertarkę" a nawet sprawdzić jej działanie, oczywiście "na sucho".

Relacje z wydarzenia:

Tekst: mgr Deniz Katrin Mrozik/ Rzecznik Prasowy