Nowoczesny, mobilny rezonans magnetyczny w 105 Szpitalu Wojskowym

to dopiero początek...

     Koniec dowożenia pacjentów 105 Szpitala Wojskowego w Żarach na specjalistyczne badania do Zielonej Góry. Właśnie rozpoczął pracę mobilny rezonans magnetyczny, a już w czerwcu w budynkach szpitala zainstalowane zostanie urządzenie stacjonarne.

    Dotychczas żarski pacjent, który wymagał badania rezonansu magnetycznego musiał dotrzec do Zielonej Góry. Od teraz nie jest to już konieczne. Badania są wykonywane na miejscu w specjalnej, mobilnej naczepie Allince Medical. Badania w specjalnej, dostosowanej do tego celu naczepie potrwają do czerwca. Wtedy uruchomione zostanie urządzenie stacjonarne. Pracownia diagnostyczna 105 Szpitala w Żarach zostanie wyposażona w najnowszej klasy rezonans stacjonarny o sile 1,5 Tesli.
    Diagnostyka mobilna zapewnia ciągłość badań diagnostycznych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu medycznego. Dla szpitala oznacza ona duże oszczędności. To nie szpital transportuje pacjenta do placówki, która dysponuje sprzętem, ale urządzenie przyjeżdża do pacjenta. Koszty transportu są duże, ponieważ pacjent hospitalizowany musi być transportowany w karetce, a dodatkowo towarzyszyć musi mu lekarz. To koszty transportu i koszty personelu, które placówka musi ponieść. Oprócz tego musi zapłacić za wykonane badania. Diagnostyka mobilna niweluje te koszty, ograniczając je do samego kosztu badania.
Zmieniony ( 10.10.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.