W mobilnym centrum operowaliśmy "na sucho" 10.05.2018

 
  W mobilnym centrum operowaliśmy "na sucho"
W dniu 10.05.2018r. w mobilnym centrum szkoleniowym nasi ortopedzi i kadra pielęgniarska z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na specjalnie przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w najnowocześniejsze implanty i zestawy do zespoleń narządu ruchu, na „sucho” praktykowali ich mocowanie na przygotowanych w tym celu modelach kości.


Mobilne centrum do naszego szpitala przyjechało prosto z Wielkiej Brytanii, a prezentowane w nim elementy i narzędzia do leczenia ortopedycznego stosowane są na całym świecie.

Warto podkreślić, iż postęp w medycynie jest ogromny i pomimo wieloletniego doświadczenia i bezustannej praktyki, bardzo istotne jest aby na bieżąco śledzić nowoczesne rozwiązania diagnostyczno -lecznicze i w miarę możliwości wprowadzać  nowe standardy, tak aby pacjentom, których obejmujemy opieką, móc zapewnić optymalne rezultaty leczenia.W wywiadzie dla Gazety Lubuskiej, Pan Ordynator dr n. med. Piotr Pruszyński zauważa:
„ - Są to najnowsze implanty stosowane w ortopedii na całym świecie. Wykonane są ze specjalnego rodzaju tytanu, biokompatybilnego z ludzkim organizmem, nie tak jak stalowe zespolenia, które po okresie wygojenia musimy usuwać, bo dochodziło do metalozy. Tytan jest bardzo przyjazny naszemu organizmowi (…). Pielęgniarki wprawdzie nie uczestniczą w implantowaniu, a przygotowują i podają sprzęt operatorowi, jednak chcemy się także z nimi dzielić tą wiedzą, by były dobrze wyedukowane, bo to gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów.”Zachęcamy do obejrzenia relacji telewizyjnej oraz lektury artykułu prasowego:

Ortopedzi ze 105 Szpitala szkolą się
10.05.2018r.        źródło TVRegionalna.pl
 

Fachowcy operowali na sucho w centrum na kółkach
11.05.2018r.        źródło GazetaLubuskaTekst i fot. mgr Justyna Wróbel - Gądek / Rzecznik Prasowy 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.