Rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim

 
  Rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem ZielonogórskimPodjęliśmy decyzję o współpracy z jedną z największych uczelni publicznych, a jedyną w woj. lubuskim kształcącą przyszłych lekarzy. Od kwietnia 2018r. w naszym szpitalu rozpoczynamy zajęcia kliniczne w Zakładzie Medycyny Nuklearnej dla studentów trzeciego roku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Zajęcia odbywać będą się na mocy porozumienia o współpracy, które w dniu 19.05.2017r. zostało podpisane przez Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego lek. Sławomira Gaika oraz Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr. hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego.

Wierzymy, że wzajemna współpraca przyczyni się do podnoszenia poziomu opieki medycznej w naszym regionie i pozwoli pozyskać nową, w pełni wykształconą kadrę medyczną.


Pierwszą dziedziną medycyny, którą w praktyce w naszym szpitalu poznawać będą przyszli lekarze jest medycyna nuklearna.  Zajęcia ze studentami poprowadzą praktycy z Zakładu Medycyny Nuklearnej:

dr n. med. Henryk Śmiłowski, specjalista medycyny nuklearnej (ochrony radiologicznej), specjalista chorób wewnętrznych, Kierownik Zakładu

lek. med. Marcin Słupek, specjalista medycyny nuklearnej, specjalista chorób wewnętrznych

mgr fizyki med. Monika Dydyńska - Marć.
Dzięki zajęciom z naszymi specjalistami studenci kierunku lekarskiego poznają aparaturę pomiarową i sprzęt wykorzystywany w obrazowej diagnostyce medycyny nuklearnej, poznają również metody i techniki wykonywania badań scyntygraficznych z wykorzystaniem zróżnicowanych znaczników, a także zastosowanie radioizotopów w diagnostyce laboratoryjnej, w tym metody radioimmunokompetycyjne. Zapoznają się również z zasadami leczenia izotopami promieniotwórczymi, radiojodem oraz innymi metodami otwartych źródeł promieniowania jonizującego m.in. chorób tarczycy, w tym raka, guzów neuroendokrynnych czy przerzutów do kości.Tekst i fot. mgr Justyna Wróbel - Gądek / Rzecznik Prasowy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.