Nasze położne szkoliły ratowników medycznych 22.03.2018

 
  Nasze położne szkoliły ratowników medycznych 22.03.2018
105 Kresowy Szpital Wojskowy w swoich strukturach skupia specjalistów wielu zróżnicowanych dziedzin medycyny, którzy stanowią dla siebie wzajemne źródło dodatkowej i bardzo cennej wiedzy merytorycznej. Taka wymiana doświadczeń jest idealnym sposobem podejmowania właściwych decyzji w chwilach, gdy zagrożone jest ludzkie życie. W dniu 22.03.2018r. załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, która każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu żagańskiego wzięła udział w szkoleniu z zakresu właściwego postępowania podczas wyjazdu na wezwanie do pacjentki z rozpoczętą akcją porodową. Szkolenie przeprowadziły położne ze Szkoły Rodzenia, na co dzień pracujące w Oddziale Położniczo – Ginekologicznym filii naszego szpitala w Żaganiu.

Szkolenie pozwoliło na poszerzenie wiedzy w zakresie m.in. postępowania z pacjentką w ciąży zagrożonej, transportu pacjentki z rozpoczętym porodem fizjologicznym, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu prowadzących spotkanie pozwoliło na wyjaśnienie wielu kwestii, które dotychczas mogły budzić wątpliwości.
Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom nie tylko wzrasta poziom profesjonalizmu każdego pojedynczego pracownika medycznego, ale także w ten sposób budujemy bezpieczeństwo w regionie.
Szkolenie przeprowadziły panie położne Beata Kołodziej i Leokadia Kulig.

Tekst. mgr Justyna Wróbel – Gądek / Rzecznik Prasowy
Fot. mgr poł. Leokadia Kulig
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.