Warto szkolić dzieci z udzielania pomocy przedmedycznej 09.03.2018

 
  Warto szkolić dzieci z udzielania pomocy przedmedycznej 09.03.2018
Jeśli szkolimy i uczymy to po to, aby w sytuacji na którą się przygotowujemy zachować zdrowy rozsądek i zimną krew, a czynności wykonać w pełni profesjonalnie.
Taką właśnie postawą w dniu 26 lutego 2018r. wykazała się Lena Boczar, ośmioletnia dziewczynka, która w chwili gdy jej mama straciła przytomność natychmiast powiadomiła ratownictwo medyczne udzielając precyzyjnych informacji. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji dziecka mogliśmy bez zbędnej zwłoki przybyć na miejsce i podjąć czynności ratownicze.I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dwa tygodnie wcześniej dziewczynka brała udział w szkoleniu z postępowania w sytuacjach zagrożenia życia własnego i bliskich. Szkolenie prowadziła Pani Sylwia, ratownik medyczny ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego, która również w dniu zdarzenia pełniła dyżur i wraz z zespołem była na miejscu do którego dziewczynka zawezwała pomoc.

Aby docenić postawy godne naśladowania szkoła, której uczennicą jest Lena w dniu 09.03.2018r. zorganizowała uroczysty apel, podczas którego obecni byli także nasi ratownicy medyczni, Pani Sylwia Jarosz i Pan Radosław Szczepanik, którzy w imieniu swoim oraz dyrekcji szpitala złożyli gratulacje i na pamiątkę przekazali Ośliczkę "Baśkę", maskotkę szpitala.

My zaś liczymy na to, że w szeregi kadry medycznej wstępować będą właśnie ludzie o takich cechach charakteru jakimi wykazała się Lena podczas akcji ratunkowej. Niech taka postawa będzie wzorem do naśladowania dla kolegów i koleżanek.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel - Gądek / Rzecznik Prasowy
Fot.: red.Tomasz Ulewicz / Gazeta Lokalna 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.