Uczestniczyliśmy w akcji "Nie ma akacji od zdrowia" 30.08.2017

 
  Uczestniczyliśmy w akcji "Nie ma wakacji od zdrowia" 30.08.2017W dniu 30.08.2017r. 105 Kresowy Szpital Wojskowy wziął udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu akcji pt. „Nie ma wakacji do zdrowia”. Podczas wydarzenia dla wszystkim uczestników prócz oddawania krwi w specjalnie do tego przygotowanym krwiobusie, była możliwość skorzystania z wielu prozdrowotnych badań i konsultacji, które przygotował nasz szpital.Podczas czterogodzinnej akcji można było skorzystać z badania pomiaru glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego oraz cholesterolu.

Dla mam, rodziców i wszystkich zainteresowanych przygotowany został punkt konsultacyjny, gdzie prócz porad z zakresu ginekologii i położnictwa można było wykonać badanie KTG - podstawowe badanie dla kobiet w ciąży, monitorujące funkcje życiowe dziecka.  Dużym zainteresowaniem cieszył się instruktaż pierwszej pomocy udzielany przez wykwalifikowanego ratownika. Wśród uczestników prócz świeżo upieczonych rodziców nie zabrakło tych, którzy mają już za sobą niebezpieczne sytuacje z udziałem swoich dzieci, i dlatego nie tylko uważnie słuchali, ale też chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach na fantomie.

W tym dniu również bez kolejki w gabinetach szpitalnych można było wykonać badania spirometryczne oraz EKG. 

Oczywiście największą popularnością cieszyła się nasza maskotka szpitala – Ośliczka Baśka, która natychmiast sprawiała, że na buźkach najmłodszych pojawiały się cudownie rozpromienione uśmiechy. Nie zabrakło pamiątkowych fotografii.

Dziękujemy naszym pracownikom, którzy tak licznie włączyli się do honorowego oddawania krwi ! Jak zwykle nie zawiodła również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu wraz z powiatowymi Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które brały udział w przygotowaniu akcji oraz naszemu zespołowi, który w tym dniu był do Państwa dyspozycji:

Pielęgniarka Ewa Zaleska

Położna Leokadia Kulig

Dietetyk Anna Marciniak

Ratownik Medyczny Sylwia Jarosz

Położna Lucyna Chmielewska

 Pielęgniarka Grażyna Tertel

Pielęgniarka Krystyna Bugaj

Pielęgniarka Janina Kowalska

Pielęgniarka Stanisława PachockaTekst i fot. mgr Justyna Wróbel - Gądek / Rzecznik Prasowy 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.