Umowa na karetki podpisana, laboratorium otwarte 20.01.2017

 
  Umowa na karetki podpisana, laboratorium otwarte 20.01.2017

W dniu 20.01.2017r. o godz. 12:00 w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbyło się oficjalne zaprezentowanie wyremontowanej część laboratorium oraz podpisanie umowy na dofinansowanie do zakupu dwóch ambulansów sanitarnych – jak dotąd jest to najwyższe, jednorazowe wsparcie finansowe udzielone dla szpitala przez Powiat Żagański, bo aż pół milion złotych.

Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego lek. med. Sławomir Gaik serdecznie podziękował zarówno Staroście Panu Henrykowi Janowiczowi, radnym jak i wszystkim mieszkańcom powiatu za tak duże i niezwykle potrzebne wsparcie, ponieważ całość dofinansowania zostanie przekazana na pojazdy, które każdego dnia niosą ratunek potrzebującym mieszkańcom i bardzo ważnym jest by był to zawsze sprzęt sprawny i gotowy do akcji.

W spotkaniu wzięli udział również Wicedyrektorzy 105 KSzWzP lek. med. Marek Femlak oraz Andrzej Sodkiewicz, Sekretarz Powiatu Żagańskiego Iwona Hryniewiecka, radni powiatowi oraz pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.Laboratorium, po gruntowym remoncie, zaprezentowały Panie mgr Jadwiga Wodzinowska - Zielke, Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, jednocześnie Konsultant Wojewódzki w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej oraz mgr Monika Poprawska, zastępca kierownika Zakładu, bezpośrednio sprawująca nadzór nad jego żagańską częścią. Warto podkreślić, że z laboratorium w Żaganiu oraz w Żarach korzystają zarówno pacjenci ze skierowaniem od lekarza, jak i pacjenci pragnący wykonać badania diagnostyczne odpłatnie, bez skierowania, a wyniki badań gotowe do odbioru są po ok. 2-4 godzinach. Zakład jest jednym z najnowocześniejszych i wykonuje najszerszy wachlarz badań diagnostycznych w naszym regionie.

Kierownik Pogotowia Ratunkowego lek. med. Ryszard Smyk zaprezentował nowoczesny sprzęt medyczny, który również został zakupiony z dotacji powiatu żagańskiego na kwotę 120 000zł, m.in. defibrylator, respirator oraz skaner naczyniowy- niewielkie, ale niezwykle przydatne urządzenie zwłaszcza u osób, u których z powodu różnych stanów chorobowych wyczuwalność żył jest bardzo słaba lub wręcz niemożliwa, urządzenie bardzo cenne również w przypadku małych pacjentów.


Tekst i fot. Justyna Wróbel /RP

Więcej:

Nowy sprzęt w żagańskim szpitalu 
23.01.2017r.         źródło RadioZachód.pl 

Starosta wspiera wojskową lecznicę
23.01.2017r.        źródło GazetaLubuska

Powiat dofinansował szpital aż na pół miliona złotych!
19.01.2017r.        źródło RadioŻagań.pl

Powiat Żagański: Laboratorium i karetki dla szpitala

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.