Pracownicy służby zdrowia oddali krew! 25.08.2016

 
Pracownicy służby zdrowia oddali krew!Z uwagi na drastycznie niskie zasoby krwi w ośrodkach krwiodawstwa w dniu 25.08.2016r. w godz.9:00-15:00 na parkingu przy filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbyła się zbiórka krwi pod hasłem „PRACOWNICY SŁUŻBY ZDROWIA ODDADZĄ KREW, DOŁĄCZ DO NICH!”.

Liczba chętnych dawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Niesamowity odzew otrzymaliśmy ze strony wszystkich służb mundurowych, byli z nami: Strażacy, Policjanci, Żandarmi, Strażnicy Miejscy, Żołnierze Wojska Polskiego, a także samorządowcy, pracownicy wielu ośrodków miejskich a przede wszystkim ponad 50 osób stanowił nasz personel, pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni, pracownicy administracyjni i techniczni.

Zarejestrowano 122 osoby, krew oddało łącznie 100 osób, co daje aż 45 litrów tego najcenniejszego dla człowieka płynu.
Cieszymy się, że w tak cenne przedsięwzięcie włączyły się niemal wszystkie najważniejsze służby mundurowe, ze służbą zdrowia na czele. Nasz personel miał doskonałą okazję by oprócz profesjonalnej opieki, pielęgnacji i leczenia jeszcze w inny sposób mógł pomóc swoim pacjentom, dzieląc się z nimi tym co ma najcenniejsze, krwią – oddana wczoraj na pewno przyczyni się do ratowania życia. Była to pierwsza taka zbiórka w naszym regionie, w której bezpośredni udział wzięli ludzie, którzy na co dzień leczą i ratują życie innych. Zazwyczaj udział szpitala, ośrodka zdrowia ogranicza się do zapewniania miejsca postojowego i organizacji - potwierdza to koordynator akcji wyjazdowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry p. Krzysztof Piwowarczyk, jak sam przyznał nasz szpital i nasza akcja jest ewenementem.

Zachęcamy inne ośrodki do zorganizowania podobnego wydarzenia, ponieważ jak pokazują litry zebranej krwi wystarczy kilka godzin, pełna mobilizacja i świadomość niesionej pomocy by bezpieczeństwo każdego z nas, pacjentów, a którymi także i my sami za chwilę możemy się stać, mogło być należycie zapewnione.

Za wspracie organizacyjne serdeczne podziękowania kierujemy dla Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Żaganiu, Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich, Haliny i Jana Okapiec, Barbary Czernickiej oraz Straży Miejskiej w Żaganiu. Dziękujemy również zdolnym, młodym tancerzom ze Szkoły Walki i Tańca Ronin, a także Klubowi Motocyklowemu Black Eagles z Żar. Nie zabrakło również Ośliczki Baśki, oficjalnej maskotki szpitala, która sprawiła radość niejednemu dziecku.


Wśród krwiodawców byli m.in.:
- żołnierze 11 Batalion Dowodzenia
- żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej
- żołnierze 34 Brygady Kawalerii Pancernej
- żandarmi wojskowi z oddziału w Żaganiu
- funkcjonariusze żagańskiej komendy Policji
- strażacy Państwowej Straży Pożarnej, zarówno zawodowcy jak i ochotnicy z: Żagania, Szprotawy, Brzeźnicy, Dzietrzychowic, Borowiny, Dzikowic, Długich oraz Małomic
- piłkarze Klubu Sportowego Promień Żary
- i wiele innych wspaniałych osób.


Tekst: mgr Justyna Wróbel / Rzecznk Prasowy
Fot. Justyna Wróbel, Jan Mazur

 Więcej:

Sukces - zebrano aż 45 litrów krwi!
29.08.2016r.        źródło GazetaLubuska

Medycy, strażacy, policjanci i żołnierze oddali 50 litrów krwi
25.08.2016r.         źródło TVPGorzów Wlkp.


facebook: Jan Mazur

facebook: Szkoła Walki i Tańca Ronin

facebook: 11 Batalion Dowodzenia

facebook: 10 Brygada Kawalerii Pancernej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.