Biała Niedziela w Nowogrodzie Bobrzańskim 17.04.2016

 
Biała Niedziela w Nowogrodzie Bobrzańskim 17.04.2016W dniu 17 kwietnia 2016r. w godz. 10:00-14:00 mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego i okolicznych miejscowości mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i licznych konsultacji specjalistycznych w ramach akcji społecznej „Biała Niedziela” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gmina Współpraca Rozwój oraz 105 Kresowy Szpital Wojskowy.


Podczas spotkania można było skorzystać z porad neurologa, ortopedy, okulisty, pulmonologa, gastrologa, a także wykonać EKG i wynik skonsultować z kardiologiem.
Zaś dla wszystkich pacjentów, którzy zmagają się z cukrzycą a także dla tych, którzy potrzebowali zasięgnąć porad w skutecznej walce z otyłością do dyspozycji był pełen zespół naszego Centrum Diabetologicznego pod kierownictwem dr. Marka Femlaka, specjalisty diabetologii. Na miejscu można było również dokonać pomiaru glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego, a także skorzystać z konsultacji podologa. Zaś pacjenci z problemami alergologicznymi zaproszeni zostali na indywidualne konsultacje do dr. Sławomira Gaika.

Ponadto w pokazie pierwszej pomocy udział wzięła kadra medyczna z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania oraz zespół ratowników medycznych 105KSzW, którzy wszystkim zainteresowanym prezentowali także wnętrze zarówno wojskowej karetki sanitarnej jak i ambulansu medycznego.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a nad całością przedsięwzięcia czuwali członkowie stowarzyszenia z dr. Rafałem Wojasem na czele.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.