Szkolimy jak skutecznie walczyć z cukrzycą 25.11.2015

 
Szkolimy jak skutecznie walczyć z cukrzycą 25.11.2015
W dniu 25.11.2015r. z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą obchodzonego corocznie w miesiącu listopad w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym odbyło się bezpłatne szkolenia podologiczne oraz dietetyczne, które zorganizowane zostały przez Centrum Diabetologiczne naszego szpitala.


Spotkanie było doskonałą okazją dla tych wszystkich osób, które od lat zmagają się z cukrzycą, jak również dla tych którzy zauważają u siebie pierwsze symptomy mogące świadczyć o rozwijającej się chorobie. Nie zabrakło także osób, które w walce z nadwagą nie osiągają zadowalających rezultatów. Zarówno konsultacje indywidualne jak i grupowe szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas spotkania poruszono wiele kwestii dotyczących cukrzycy m.in. jej powikłań, takich jak retinopatia cukrzycowa czy choroba wieńcowa, które są stanami zagrażającymi zdrowiu a nawet życiu pacjenta. Mówiono również o najczęściej popełnianych błędach w odżywianiu, które uniemożliwiają skuteczną walkę z nadwagą. Przedstawiono kilka prostych zasad, których stosowanie może znacząco podnieść komfort życia pacjenta zmagającego się z cukrzycą.

Podczas spotkania można było również skorzystać z bezpłatnych konsultacji podologa w zakresie właściwej pielęgnacji i higieny stóp, która jest niezwykle istotna zwłaszcza u pacjentów z tzw. ”stopą cukrzycową” – powikłaniem diabetologicznym, zaczynającym się niepozornie np. poprzez pękające pięty, a mogącym wyrządzić bardzo wiele niepożądanych skutków zdrowotnych.

Spotkanie poprowadzili: pielęgniarka diabetologiczna Anna Tracz, dietetyczki: Barbara Micinowska i Anna Marciniak oraz specjalista podolog Klaudia Bibrowicz "Podosmed". Spotkanie nie mogłoby odbyć się bez fachowego nadzoru Kierownika Centrum Diabetologicznego, jednocześnie Wicedyrektora 105 KSzWzP lek.Marka Femlaka.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

Więcej:

Podolog i dietetyk za darmo
24.11.2015r.        źródło TVRegionalna.pl

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.