Nowy cyfrowy aparat RTG w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym

 
Nowy cyfrowy aparat RTG w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej Zakład Diagnostyki Obrazowej naszego szpitala w listopadzie 2015r. wzbogacił się o nowoczesny aparat do badań radiologicznych.

Aparat RTG kostno-płucny jest w pełni cyfrowy, oparty na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych, zapewnia bardzo wysoką wydajność przy zachowaniu najwyższej jakości obrazów.
Ważną rzeczą w tej klasy sprzęcie jest jego ergonomia i możliwość ustawienia stołu i lamp rentgenowskich w tak dowolny sposób, by to nie pacjent zmieniał pozycje ciała względem urządzenia, a sprzęt dostosowywany był do diagnozowanej części ciała pacjenta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku pacjentów z urazami, po wypadkach, u których bardzo często oprócz widocznym gołym okiem uszkodzenia zewnętrznego występuje uraz wewnątrznarządowy. Zazwyczaj są to pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, u których by postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest szybka diagnostyka radiologiczna. Zarówno Zakład Diagnostyki Obrazowej oraz SOR znajdują się w tym samym budynku, bezpośrednio ze sobą połączone i dzięki tak zachowanej komunikacji proces diagnostyczny przebiega błyskawicznie, co niezwykle cenne jest przy niejednoznacznych objawach i urazach niewiadomego pochodzenia.

Ponadto przy pełnym zautomatyzowaniu urządzenia zdecydowanie skraca się czas potrzebny na przygotowaniu i zdiagnozowanie pacjenta. Średnio dziennie w naszym zakładzie wykonujemy ponad 100 zdjęć.

Aparat udało się zakupić dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 800 000 zł z organu założycielskiego, Ministra Obrony Narodowej. Całościowy koszt zakupu aparatu to ponad 840 000 zł.Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

Więcej:

Prześwietlą nas lepiej i szybciej
16.11.2015r.        źródło GazetaLubuska 
   

Diagnoza bez zbędnej zwłoki
16.11.2015r.        źródło JanczoTodorow.pl

Nowy rentgen w 105 Szpitalu w Żarach
13.11.2015r.        źródło TVRegionalna.pl
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.