Polsko-brytyjskie spotkanie szkoleniowe 05.11.2015


Polsko-brytyjskie spotkanie szkoleniowe
Dziś 06.11.2015r. w Oddziale Ortopedycznym 105 Kresowego Szpitala Wojskowego podczas zabiegu rekonstrukcji więzadła stawu kolanowego u 27-letniego pacjenta naszym specjalistom asystowali ortopedzi z Wielkiej Brytanii.Uszkodzenie więzadła jest bardzo poważnym schorzeniem stawu kolanowego mogącym prowadzić do zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu tego stawu i zwykle objawia się niestabilnością kolana. Po zabiegu pacjent jest w stanie powrócić do normalnego funkcjonowania jak na czas przed urazem, wypadkiem.

Sam zabieg jest w naszym oddziale przeprowadzany regularnie, stąd wizyta doktorów z St.George’s Hospital w Londynie by mogli oni obserwować wykorzystywane metody i techniki operacyjne, a także spotkanie szkoleniowe w Polsce było doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń.

Ponadto w roku ubiegłym oddaliśmy w użytkowanie kompleksowo wyremontowany Oddział Ortopedyczny, w którym miejsce znalazła również sala konferencyjna, a dzięki zestawowi audiowizualnemu tam się znajdującemu jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić przebieg operacji bez konieczności przebywania w sterylnej sali operacyjnej.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy


Więcej:

Polsko-brytyjska współpraca nad kolanem
06.11.2015r.        źródło GazetaLubuska 
 

Brytyjscy i żarscy ortopedzi wymieniają się doświadczeniami
05.11.2015r.        źródło JanczoTodorow.pl 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.