Szkolili dzieci z udzielania pierwszej pomocy 23.09.2015


Szkolili dzieci z udzielania pierwszej pomocyW dn. 23.09.2015r. o godz.10:00 medycy ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarach.Uczestnikami spotkania były dzieci w wieku 5-13 lat, które podczas szkolenia mogły m.in. na specjalnie przygotowanym fantomie spróbować swoich sił podczas wykonywania reanimacji, dowiedziały się jak opatrzyć ranę, a także w jaki sposób zareagować przy nagłej utracie przytomności (telefon alarmowy 112 lub 999). Była to również doskonała okazja by zobaczyć jak od środka wygląda ambulans sanitarny i do czego służą znajdujące się na jego pokładzie aparatury i sprzęt.

Zajęcia przeprowadzili ratownik med. Łukasz Szczęsny oraz pielęgniarka Joanna Wąsowicz, którzy na co dzień pracują w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, udział w nim wzięło ponad 200 uczniów oraz licznie zgromadzone grono nauczycieli. W dowód uznania załodze medycznej dzieci wręczyły podziękowania oraz specjalnie na tę okazję przygotowany rysunek.


Tekst i fot. mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

Więcej:

Jesteśmy z Żar- Nauka pierwszej pomocy
28.09.2015r.        źródło TVRegionalna.pl
 

Uczyli się pierwszej pomocy 
23.09.2015r.        źródło TVRegionalna.pl
  

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.