Dziękujemy Kapelanie


Dziękujemy Kapelanie

Z ogromny żalem przyjęliśmy decyzję Biskupa Polowego WP o zniesieniu parafii wojskowej w Żarach i odwołaniu ks. ppłk. dr. Stanisława Błądka z funkcji kapelana naszego szpitala.

W imieniu Dyrekcji oraz wszystkich pracowników 105 Kresowego Szpitala Wojskowego serdecznie dziękujemy Księdzu Kapelanowi za pełną poświęcenia posługę duszpasterską oraz aktywne wspieranie naszego zakładu we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach.Bez udziału Księdza jakże uboższe byłyby spotkania opłatkowe, wielkanocne a także ranga takich uroczystości jak otwarcie poszczególnych oddziałów szpitala czy odsłonięcie tablicy poświęconej komendantom naszej placówki. Włączenie się Księdza do takich akcji jak „Światełko Pamięci” czy „Oddajcie Orlętom Lwy” wyraźne podkreśla, jak ważne dla osoby duchownej jest kultywowanie tradycji i patriotyzmu.

Zwieńczeniem osiągnięć Księdza było perfekcyjne przygotowanie parafii do wizyty JE Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza, który po raz pierwszy gościł na ziemi żarskiej z okazji 70.rocznicy powstania 105 Kresowego Szpitala Wojskowego -najstarszego szpitala Ziemi Lubuskiej. Obecność Księdza Kapelana wśród nas podnosiła na duchu, dodawała sił i koiła ból cierpiącym, niezmiernie wspierała proces leczenia.

Życzymy Księdzu Kapelanowi dalszych sukcesów, wielu powodów do satysfakcji w służbie chorym, dużo zdrowia jak również spełnienia wszelkich osobistych planów. Pozostanie Ksiądz Kapelan na zawsze w naszych sercach i pamięci jako niezwykle oddany i troskliwy przyjaciel 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.

Szczęść Boże

Tekst i fot. mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.