Sprawdź swój cukier.Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 27.06/01.07.2014


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Sprawdź swój cukier

 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przygotował dla swoich pacjentów oraz mieszkańców Żar, Żagania i okolic możliwość skorzystania z bezpłatnego badania stężenia glukozy we krwi.
 

Podczas profilaktycznej akcji „Sprawdź swój cukier” wszyscy zainteresowani mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, oprócz pomiaru stężenia glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego można było dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej w organizmie wraz z określeniem wskaźnika BMI oraz zasięgnąć porad dietetyczki. Była to doskonała okazja by móc osobiście porozmawiać z aktywnymi członkami Stowarzyszenia Diabetologicznego. Do dyspozycji Państwa była Pani Prezes stowarzyszenia Janina Kolasa oraz Stanisław Olejnik, wieloletni pacjent, który w każdy piątek swoją wiedzą z kolegami i koleżankami dzieli się w Centrum Diabetologicznym.


Cukrzyca jest chorobą dotykającą coraz większą grupę osób, ma to związek z szybszym trybem życia, bardziej wygodnym, w którym często brakuje sportu. Jest chorobą niebezpieczną, która nieleczona prowadzi do groźnych powikłań, a w konsekwencji nawet do śmierci. Prostym i szybkim sposobem sprawdzenia czy zagraża na cukrzyca, jest badanie glukomatrem, które przeprowadzić można się zarówno u osób dorosłych jak i dzieci.

Warto zauważyć, że pacjent z zaburzeniami diabetologicznymi to pacjent wymagający interdyscyplinarnego podejścia. 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ jest nielicznym na skalę kraju szpitalem, który w randze powiatowej może pochwalić się kompleksowym zabezpieczeniem osób chorych na cukrzycę. Posiadamy odpowiednio przygotowane pracownie diagnostyczne oraz specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Jeśli zachodzi potrzeba diagnostyki, pacjent może wykonać takie badania na miejscu w naszym szpitalu. Począwszy od konsultacji okulistycznej, chirurgicznej, neurologicznej aż po takie specjalistyczne procedury jak tomografia komputerowa (TK), angiografia fluoresceinowa, laseroterapia cukrzycowa, usg dopplerowskie, badania hemodynamiczne bądź rezonans magnetyczny (MR).


W dniu 27 czerwca 2014r. akcja „Sprawdź swój cukier” zorganizowana została na terenie 105 Szpitala Wojskowego w Żarach, zaś w naszej filia szpitala 1 lipca skorzystać z niej mogli pacjenci powiatu żagańskiego. Łącznie przebadanych zostało ok. 120 osób.


 

Więcej:

Cukier na cenzurowanym. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
27.06.2014r.      źródło TVP Gorzów Wielkopolski

Darmowe badania w 105 Szpitalu
24.06.2014r.      źródło TVRegionalna.pl 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.