Rozszerzamy zakres usług izotopami


Rozszerzamy zakres usług izotopami

 
W czerwcu 2014, 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ podpisał kontrakt na świadczenie zupełnie nowych metod diagnostycznych, które wykorzystywane będą zwłaszcza w diagnostyce onkologicznej.
 

W Zakładzie Medycyny Nuklearnej już wykonywać można badanie scyntygrafii całego ciała z zastosowaniem analogów somatostatyny, które cenne jest bardzo przy diagnostyce m.in. guzów neuroendokrynnych przewodu pokarowego (żołądek, jelita, trzustka), guzów przysadki mózgowej, guzów chromochłonnych nadnerczy, raka rdzeniastego i innych.

Drugą nowo wprowadzoną metodą diagnostyczną jest scyntygrafia z zastosowaniem znakowanych leukocytów, przydatna zwłaszcza w rozpoznaniu ognisk zapalnych, takich jak: ropnie, zapalenia kości, stany zapalne protez naczyniowych, choroby zapalne jelit, stany zapalne płuc, gorączka nieznanego pochodzenia.

Do tej pory diagnostyka taka wiązała się dla pacjenta z koniecznością odbycia często dalekiej podróży, obecnie badania te oraz wiele innych z zakresu medycyny nuklearne zrealizować mogą w 105 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Żarach.


Tekst i fot. mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

 
Więcej:

Nowe badania w 105 Szpitalu Wojskowym 
25.06.2014r.      źródło TVRegionalna.pl

Oddział medycyny nuklearnej diagnozuje i leczy izotopami
25.06.2014r.      źródło GazetaLubuska

Izotopy w Żarach
24.06.2014r.     źródło TVP Gorzów Wielkopolski

Medycyna Nuklearna w Lubuskiem
24.06.2014r.     źródło NFZ-ZielonaGóra.pl 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.