Światowy Dzień Zdrowia 07.04.2014


Światowy Dzień Zdrowia  

 W dniu 07.04.2014r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia o cukrzycy rozmawiano w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żaganiu z diabetologiem Markiem Femlakiem, Kierownikiem Centrum Diabetologicznego w 105 Szpitalu Wojskowym. 
 

Podczas spotkania poruszono wiele kwestii dotyczących cukrzycy, m.in. mówiono o częstotliwości występowania choroby, o konsekwencjach niewłaściwego leczenia, zachowaniu odpowiedniej diety. Diabetolog mówił również o tym jak rozpoznać osobę chorą na cukrzycę oraz co należy robić w przypadku wstrząsu glikemicznego, tak by móc skutecznie udzielić pomocy.

Doktor zwrócił również uwagę na bardzo ważny aspekt procesu leczniczego - dbanie o sprawność i kondycję fizyczną jest jednym z kluczowych elementów efektywnego leczenia zaburzeń cukrzycowych. Bardzo często niestety zaniedbywany przez samych pacjentów, co pomimo próby dobrze zorganizowanego procesu leczenia może nie przynosić oczekiwanych rezultatów.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a tocząca się dyskusja była na to dowodem.

Pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej mieli również możliwość dokonania pomiaru cukru we krwi, dzięki obecności podczas spotkania pielęgniarki diabetologicznej.

Ponadto do wykorzystania w stacji pozostawiono aparat do pomiaru stężenia glukozy we krwi, tak by zdobyta wiedza mogła być spożytkowana w praktyce.Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

   
  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.