Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 13.05.2014


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 13 maja 2014r.            

 

66.jpg
 W ramach obchodów 70-lecia 105 Szpitala Wojskowego w dniu 13.05.2014r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wręczone zostały Odznaki Pamiątkowe 105 Szpitala Wojskowego.
 

Spotkanie z przedstawicielkami pielęgniarek i położnych odbyło się w sali konferencyjnej naszego szpitala, podczas którego Dyrektorzy Sławomir Gaik oraz Marek Femlak złożyli wszystkim Paniom życzenia dziękując za poświęcenie, trud codziennej pracy z której wywiązują się w sposób profesjonalny i budzący uznanie wśród pacjentów.

Święto pielęgniarek i położnych obchodzone w roku jubileuszowym 70-lecia było doskonałą okazją do uhonorowania po raz pierwszy w historii naszego zakładu dwóch pań Odznaką Pamiątkową 105 Szpitala Wojskowego.

Na wniosek Ordynatora Oddziału Położniczno-Ginekologicznego lek.med. Andrzeja Cieślaka wyróżniono Położną Oddziałową Leokadię Kulig oraz na wniosek Kierownik Oddziału Pomocy Doraźnej lek.med. Ryszarda Smyka wyróżniono Pielęgniarkę Oddziałową Grażynę Urbaniak.

Stało się już tradycją, iż odznaczane i wyróżniane osoby otrzymują oficjalną maskotkę szpitala, Ośliczkę Baśkę. Wszystkim paniom po krótce historię powstania i symbolikę odznaki pamiątkowej oraz niezmiernie ciekawą genezę maskotki przedstawił Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 70-lecia 105 Szpitala Wojskowego dr n.med. Krzysztof Kopociński.

Kwiaty dla Pań zakończyły oficjalna cześć spotkania.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy


Więcej:

Podziękowali i odznaczyli
15.05.2014r.      źródło TVRegionalna.pl

Święto pielęgniarek i położnych
12.05.2014r.      źródło TVRegionalna.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.