Szkolenie dyspozytorów 08.03.2014


Szkolenie dyspozytorów 08.03.2014

 
 
 
W dniu 08.03.2014r. przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego żagańskiej filii 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ wzięli udział w konferencji szkoleniowej dotyczącej procedur postępowania podczas wywiadu medycznego, które wedle rozporządzenia Ministra Zdrowia obowiązywać będą od 1 lipca 2014. 
 

 
Konferencja, w której uczestniczył Kierownik OPD lek.med.Ryszard Smyk oraz Pielęgniarka Oddziałowa OPD Grażyna Urbaniak, miała na celu zapoznanie dyspozytorów medycznych z algorytmem postępowaniem podczas przyjmowania zgłoszenia, wytyczne których w formie pytań i rekomendacji zawarte zostały w specjalnie opracowanym podręczniku. Jednocześnie narzędzie to ma być przydatnym w pracy dyspozytora i wspomóc podejmowanie trafnych decyzji.

Spotkanie jak i opracowanie schematów postępowania zostały przygotowane przez Medycynę Praktyczną z Krakowa oraz Fundację WOŚP we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz wieloma instytucjami.

W trakcie sobotniego spotkania uczestniczy mogli również zapoznać się z systemem w jakim funkcjonują stacje pogotowia ratunkowego w innych krajach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Chorwacji. Mówiono również o komunikacji w sytuacjach kryzysowych.Więcej:

WOŚP dla dyspozytorów


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.