Program wczesnego wykrywania miażdżycy tętnic dolnych


Program wczesnego wykrywania miażdżycy kończyn dolnych

 
 
105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ jako jeden z nielicznych w woj. lubuskim przystąpił do Programu wczesnego wykrywania miażdżycy tętnic kończyn dolnych.  
 
 Program ma charakter badań epidemiologicznych, finansowanych z Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego na lata 2013-2016 POLKARD, którego głównym celem jest określenie skali występowania miażdżycy tętnic kończyn dolnych w populacji polskiej, w tym zwiększenie wykrywalności przewlekłego, miażdżycowego niedokrwienia kończyn dolnych poprzez przeprowadzenie umiejętnej diagnostyki oraz ocenę czynników ryzyka w badanej grupie pacjentów.


Program realizowany jest wśród pacjentów Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach (woj.lubuskie) oraz  POZ w Osiecznicy (woj.dolnośląskie). Realizacja programu potrwa do 30 kwietnia 2014. W sposób losowy kwalifikowane będą osoby w wieku powyżej 45 lat, zarówno mężczyźni jak i kobiety.Więcej:


Miażdżyca jest groźna dla nóg
27.02.2014r.      źródło RadioZachód.pl


Wykryją miażdżycę
19.02.2014r.      źródło TVRegionalna.pl


Informacje dla Pacjentów - Program wczesnego wykrywania miażdżycy tętnic dolnych 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.