Ostatnie pożegnanie Ś.P. mjr. rez.lek.med. Andrzeja Szynkowicza


Ostatnie pożegnanie Ś.P. mjr. rez.lek.med. Andrzeja Szynkowicza

W dniu 14.10.2013r. w Kościele Garnizonowym w Żarach odbyła się ceremonia pożegnania naszego kolegi, wieloletniego ordynatora Oddziału Dermatologicznego 105 Szpitala Wojskowego, Konsultant Wojewódzkiego - mjr. rez. lek. med. Andrzeja Szynkowicz.

Uroczystość miała podniosły charakter, z pełną oprawą wojskową przysługującą zmarłemu oficerowi. Centralne miejsce świątyni zajęła trumna, przy której wartę honorową pełnili żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Całość otaczały niezliczone wieńce, na jej wieku spoczywała rogatywka majora Wojska Polskiego z amarantowym otokiem wojskowej służby zdrowia.


Msza w intencji zmarłego rozpoczęła się o godz.12.00. Nie mogło tutaj zabraknąć kolegów - lekarzy, pielęgniarek i pracowników naszego szpitala. O swoim doktorze nie zapomnieli bardzo liczni pacjenci. Mszę w intencji zmarłego koncelebrował kapelan wojskowej parafii ppłk dr Stanisław Błądek oraz ks.kan. Tadeusz Masłowski. Po jej zakończeniu mowę pożegnalną wygłosił dyrektor 105 Szpitala Wojskowego Sławomir Gaik.

Przedstawił sylwetkę swojego współpracownika, przebieg jego kariery zawodowej podkreślając wkład dr. Szynkowicza w rozwój Oddziału Dermatologicznego naszej placówki. Zapamiętany zostanie jako wspaniały, rozsądny i zawsze służący profesjonalną radą człowiek i przyjaciel. W każdych okolicznościach można było na nim polegać, a jego Synowie mogą być dumni z takiego Ojca. „Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”- zakończył swą przemowę dyrektor Gaik.

W asyście wojskowej trumnę z ciałem naszego kolegi wyprowadzono z kościoła. Została ona przetransportowana na miejsce wiecznego spoczynku do rodzinnego Poznania.

To było ostatnie pożegnanie doktora Andrzeja Szynkowicza z Żarami - miastem, w którym spędził całe swoje zawodowe życie.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


 

Więcej:

Mjr lek. Andrzej Szynkowicz - wieloletni ordynator Oddziału Dermatologicznego  

nr 01/2014        źródło Skalpel - pismo WIL


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.