Światowy Dzień Serca 30.09.2013


Światowy Dzień Serca 30.09.2013r.

                                           
 

W dniu 30.09.2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. B.Prusa w Żarach w ramach Światowego Dnia Serca odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki tak ważnego narządu jakim jest serce, którą poprowadziła lekarka Oddziału Kardiologicznego 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach Marta Gadomska.


Wykład wsparty ciekawą prezentacja multimedialną wzbudził zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że w międzyczasie wszyscy chętni mieli monitorowany zapis ekg, częstości oddechów, tętna/pulsu, saturacji, temperatury oraz mierzono ciśnienie tętnicze krwi z dokładnym omówieniem wyników.

Ratowniczka medyczna Agnieszka Fitowska przedstawiła podstawowe zasady udzielania pomocy w przypadku podejrzenia zawału serca czy zatrzymania czynności serca. Licealiści mieli również możliwość, by z bliska przyjrzeć się wysokiej klasy, wielofunkcyjnemu kardiomonitorowi, który na co dzień wspomaga pracę naszych medyków rejestrując i monitorując szereg parametrów życiowych pacjenta.

Z wykładu skorzystała również cześć kadry pedagogicznej szkoły, na czele z nauczycielką biologii Elżbietą Malendowicz, inicjatorką spotkania.


Tekst i fot.: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy
Więcej:

Jak dbać o serce?
30.09.2013r.      źródło TVRegionalna.pl od min 03:45

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.