Biała Sobota w Marszowie 07.09.2013r.


Biała Sobota w Marszowie 07.09.2013r.


                  
                        

W sobotę 07.09.2013r. w świetlicy wiejskiej już od godz.10:30 mieszkańcy Marszowa mieli okazję skorzystania z bezpłatnych podstawowych badań profilaktycznych w ramach akcji społecznej "Biała Sobota", która została zorganizowana z inicjatywy Pani Sołtys Zofii Maciejewskiej-Dżugały przy współpracy ze 105 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią w Żarach. W tym roku uwagę naszą zwróciliśmy na zdrowie najmłodszych.


Konsultacji pediatrycznych udzielała Pani Doktor Anna Mazanek. Dzieci z zasad udzielania pierwszej pomocy szkoliły, poprzez zabawę, ratowniczki medyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się specjalnie przygotowane kolorowanki „Iwa – ośliczka weteranka”. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych zostały przygotowane zróżnicowane materiały edukacyjne.


 
Dorośli pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnych badań EKG serca, a podczas szkolenia diabetologicznego wykonywano pomiary stężenia glukozy we krwi, a także pomiar ciśnienia tętniczego.
Największym zainteresowaniem cieszyło się badanie spirometryczne, które również można było w tym dniu wykonać zupełnie bezpłatnie –z tej okazji skorzystał nawet 10-letni mieszkaniec wsi.

Z możliwości oddania krwi oprócz mieszkańców skorzystali również nasi medycy, dla niektórych z nich był to ich pierwszy raz.

Gospodarze zadbali o słodki poczęstunek, a także przysmak z grilla w ramach odbywającego się w tym czasie festynu rodzinnego.Tekst: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy
  


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.