105. na Łużyckiej Wystawie Gospodarczej 24.05.2013


105. na Łużyckiej Wystawie Gospodarczej


 

W dniu 24.05.2013r. 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ po raz pierwszy wziął udział w Łużyckiej Wystawie Gospodarczej zorganizowanej przez Urząd Miasta Żary wraz z miastem partnerskim Weisswasser m.in. w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013 oraz Euroregionu Sprewa -Nysa –Bóbr.


Wszyscy odwiedzający wystawę mieli doskonałą okazję zapoznać się z pełną ofertą naszego szpitala. Przedstawiliśmy oddziały oraz pododdziały jakimi dysponuje nasz szpital, bogaty wybór poradni specjalistycznych, pracowni diagnostycznych oraz szeroki wachlarz innych realizowanych świadczeń zdrowotnych.


Dokładniej można było zapoznać się z propozycją leczniczą naszego Pododdziału Okulistycznego ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozległy zakres możliwości diagnostycznych i operacyjnych takich jak: operacje zaćmy, jaskry, siatkówki oraz terapia AMD iniekcjami doszklistkowymi Lucentisu.

Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem także ze względu na możliwość bezpłatnego wykonania badania pomiaru glukozy oraz ciśnieni tętniczego krwi.
Okazało się, iż znaczna część z przypadkowo badanych pacjentów jest w dużej mierze podejrzana o występowanie u nich takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Poinformowano takie osoby o konieczności wykonania szerszej diagnostyki, która dostępna jest m.in. w naszym Centrum Diabetologicznym.

Z pomiaru cukru we krwi skorzystało ponad 120 osób, ciśnienie tętnicze zmierzono u ponad 150 osób.
Dużym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle pokaz możliwości Szkoły Rodzenia naszej żagańskiej filii szpitala. Poza profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi spraw okołoporodowych, każda przyszła mama otrzymała w prezencie wyprawkę dla noworodka.

Wspomogliśmy także w taki sam sposób pedagogów ze Szkoły Specjalnej w Żarach.


 

Z uwagi na transgraniczny charakter wystawy informacje przedstawione zostały w języku polskim oraz niemieckim.

Stoisko dysponowało dużą ilością materiałów edukacyjno-promocyjnych, ponadto do dyspozycji zwiedzających stale dostępna była rzecznik prasowa szpitala udzielająca odpowiedzi na wszelkie wątpliwości i zapytania.

Na uwagę zasługuje fakt, iż 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ był jedyną publiczną instytucją, która wzięła udział w tym przedsięwzięciu.


fot.Halina Gola
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.