Warsztaty artroskopowe 09-10.05.2013


Warsztaty artroskopowe

   

W dniach 9-10.05.2013r. specjaliści z Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w 105 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Żarach wzięli udział w spotkaniu artroskopowym dotyczącym m.in. rekonstrukcji i rehabilitacji kolana oraz barku.


Podczas dwudniowego spotkania prowadzony był cykl wykładów poświęconych problemom schorzeń związanych z tymi narządami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje naszych ortopedów: dr.n.med. Piotra Pruszyńskiego, lek.med. Grzegorza Pruska, lek.med. Artura Sikory, lek.med. Macieja Siankowskiego, a także z innych ośrodków: dr.hab.Andrzeja Czamary oraz dr.n.med. Macieja Kentela.

Odbyły się również warsztaty na bardzo realistycznych fantomach, podczas których już w praktyce zarówno początkujący specjaliści, jak i doświadczeni lekarze mogli szkolić swoje umiejętności, a wzajemna wymiana spostrzeżeń i uwag pozwoliła na wypracowanie najlepszych technik operacyjnych schorzeń ortopedyczno- traumatologicznych.

Całość spotkania miała miejsce w nowoczesnym, mobilnym laboratorium i zakończyła się rozdaniem certyfikatów licznie przybyłym uczestnikom m.in. z Nowej Soli, Brzegu, Międzyrzecza
i Wrocławia.


Tekst: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.