Światowy Dzień Zdrowia: Zdrowe bicie serca 2013


Weź serce w swoje ręce


 W dniu 04.04.2013r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia przebiegającego w roku 2013r. pod hasłem Zdrowe bicie serca, 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ zorganizował dla mieszkańców Żagania i okolic akcję propagującą wykonywanie regularnych kontroli kardiologicznych.
  228.jpg
Wszyscy zainteresowani, którzy w tym dniu odwiedzili szpital, bezpłatnie wykonali badanie poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego, a osoby po 40 r. życia także badanie EKG. Każdy mógł skorzystać z indywidualnych porad kardiologicznych. Konsultacje prowadził specjalista kardiologii Michał Kulczycki, na co dzień pracujący w Oddziale Kardiologicznym oraz w naszych poradniach. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, porady Pana Doktora zostały przedłużone o dodatkową godzinę.Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których szpital przygotował niezapomnianą pamiątkę z dzieciństwa pt. „i Ty możesz zostać lekarzem”. Zgłosiło się do nas ponad 70 dzieci w wieku przedszkolnym, którym w zamian na przysmak dla psa, zawodowy fotograf z Zakładu Fotografii Barwnej w Żaganiu wykonał fantastyczne zdjęcia w karetce pogotowia.

Najmłodsi mieli również okazję z bliska przyjrzeć się pracy ratowników medycznych, odwiedzili dyspozytornię pogotowia, a także uczestniczyli w instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli również spróbować swoich sił przy reanimacji, a najlepiej radzący sobie przedszkolak otrzymał specjalnie przygotowaną nagrodę.
Napełniamy miseczki  Udało się zebrać ponad 50 kg karmy, która w całości została przekazana żagańskiemu przytulisku dla zwierząt przy ZGM Żagań ul. Miodowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację w powodzenie akcji "Zdrowe bicie serca".
Tekst: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy

Fot. Zakład Fotografii Barwnej, Żagań ul.Kopernika 1a
Zaproszenie na : ZDROWE BICIE SERCA  04.04.2013r.

Więcej:

Newsy lokalne: Będzie okazja, żeby sprawdzić czy serce bije jak trzeba

03.04.2013r.    autor: A.Zalewska, P.Mytlewski źródło RadioESKA
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.