Szkolenie w Szkole Podstawowej nr 3


Szkolenie w Szkole Podstawowej nr 3

    
 
    

      W dn. 26.02.2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. H.Sienkiewicza w Żarach odbyło się szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy, w której udział wzięła kadra szkoły. Zajęcia poprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny Łukasz Wołoszyn ze 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach.

    Szkolenie miało na celu merytoryczne przygotowanie nauczycieli i personelu szkoły do reagowania w sytuacjach zagrożenie życia ze szczególnym uwzględnieniem wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom.

     Zajęcia obejmowały m.in. takie zagadnienia jak: ułożenie dziecka w pozycji ustalonej bezpiecznej, postępowanie w przypadkach zranienia i złamania kończyn, urazach głowy, krwawieniach, rozmawiano o postępowaniu z dzieckiem chorym na cukrzycę. Omawiano przygotowanie do transportu, a także wątpliwości dotyczące prawnej strony ratowania życia w nagłych przypadkach.

       Dzięki wykazanej chęci przez Panią Dyrektor szkoły Teresę Ziaję w zorganizowaniu szkolenia, licznie przybyłe grono pedagogiczne miało okazję zapoznać się z obecnie obowiązującymi standardami postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Więcej:

Szpital uczy udzielać pomocy
09.03.2013r.    źródło RadioZachód.pl 
 

 
« poprzedni artykuł
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.