Reportaż "To jeszcze nie meta" Radio ESKA


Reportaż "To jeszcze nie meta" Radio ESKA


eska.jpg  Reportaż Pawła Mytlewskiego zrealizowany
  w oparciu o 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią.


fot.Eska


Nowotwory układu moczowo-płciowego to coraz częstsza przypadłość mężczyzn po 45 roku życia. Wykrywalność chorób układu z roku na rok rośnie, jednak do zagranicznych standardów wciąż nam daleko. Mężczyźni w Polsce rzadko z własnej woli zgłaszają się na badania do urologa. Wizyta u specjalisty często ma miejsce dopiero, gdy pojawia się ból i niepokojące objawy. Wtedy na leczenie może być jednak za późno...

 Tę sytuację ma zmienić kampania Mężczyzna 45+ realizowana przez Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Maksymą akcji jest hasło „Bądź mężczyzną. Chroń Zdrowie!”. Radio ESKA Żary włącza się w kampanię i przedstawia Państwu reportaż pod tytułem „To jeszcze nie meta” zrealizowany w oparciu o 105 Szpital Wojskowy z Przychodnią.

Głównym bohaterem reportażu jest były maratończyk z Żagania. W wieku 53 lat dowiedział się, że jest chory na raka prostaty. Dzięki szybkiej diagnozie i dobrej współpracy z lekarzem prowadzącym Jackiem Dworakiem udało mu się pokonać nowotwór.

Więcej w materiale, który przygotował reporter Radio ESKA – Paweł Mytlewski.

Tekst: mgr Justyna Wróbel / Rzecznik Prasowy
Pobierz reportaż

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.